Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Spálený 2.8.2020 8:46

Obecné použití genomu má spíš politické překážky. Když má člověk polovinu genů shodnou s banánem, jde o potvrzení evoluční teorie. To se nehodí mnoha náboženským skupinám. Vysokou dědičnost vykazují i školní výsledky. Po třetím roce života se už nedaří nic podstatného na člověku změnit. Nepochybně je minimálně část důvodů genetická. To nesnáší socialisti, protože to vyvrací všechny jejich nákladné programy. V oblasti léků jsou geny naprosto zásadní a rozdíly mezi lidmi na různých kontinentech jsou velké. Léků pro různé geny by byly tisíce. Jenže firmy potřebují velký prodej jednoho výrobku. Tak se lidstvo považuje za jeden celek z politických důvodů a hotovo.

L. Písařík 2.8.2020 6:41

Mnozí ufologové doufají, že v genech máme uloženy informace od bytostí, které nás vytvořily a informace uložily tak, abychom je objevili až budeme na takové úrovni, abychom je byli schopni použít k obecnému prospěchu lidstva.

M. Sluka 1.8.2020 19:21

Takže se hledá "operační systém", který řídí vznik, vývoj a fungování člověka.

S. Rádl 1.8.2020 12:12

"Venter je chtěl pět let všem zájemcům prodávat, Collins byl přesvědčen, že genom patří lidstvu a to by mělo mít k informacím volný přístup."

Autor ale nezmínil, že zatímco výzkum vedený Collinsem byl placený státem s téměř neomezeným rozpočtem, firma Cellera to platila ze svého mnohem skromnějšího budgetu. Nakonec dosáhli oba cíle, ale firma Cellera prakticky zkrachovala, právě proto, že počítala s komerčním zhodnocením výsledků. Prakticky všechny projekty musela prodat firmě Pharmacyclics za 3 mil. USD. Nu a ta z toho vyvinula protirakovinné léčivo ibrutinib, které má roční prodeje v miliardách USD.