Diskuse k článku

Francie: Prezidentský odkaz Françoise Hollanda je katastrofa

Za prezidentství Françoise Hollande Francie ztratila pět let. Pouze sledoval ekonomický a geopolitický vývoj, aniž by jej ovlivňoval. Otázkou je, zda příští rezident Elysejského paláce nedopadne stejně.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

C. Sangrail

Ghettoizace ve Francii

Jinak zní hodnocení Hollandovy vlády v článku rozumně. Trochu bych se Hollanda zastal ve věci ghett sociálně slabých: pět let je hrozně krátká doba na tak nadlidský úkol, jako je vyřešení tristní situace, do jaké Francii dostaly někdejší politické špičky, které dovolily vytvoření ghett a sociální vyloučenost Francouzů arabského původu. Je mnohem jednodušší ghetta nevytvořit než se je snažit rozpustit. V tom nechť je Francie varováním, zatímco Rakousko by mělo být inspirací.

0/0
4.2.2017 12:07

C. Sangrail

Pruderie novinářů

Fascinuje mě, jak tu a tam novináři začnou v honbě za silným vyjádřením dávat na odiv okázalou prudérnost, která by slušela možná tak roku 1952: "Ještě horší je Hollandova rodinná situace. Roli první dámy převzala jeho přítelkyně Valérie Trierweilerová, což je skandální, neboť tuto pozici může zastávat pouze zákonná manželka." Opravdu je to tak skandální? V době, kdy je promiskuita normou? Kdy se většina manželství rozvádí a spousta lidí se nehodlá nikdy oženit/vdát? Kdy je i nevěra považována za něco normálního? Kdyby to opravdu byl takový skandál, nemusel by kvůli tomu Hollande odstoupit?

0/0
4.2.2017 12:00

Re: Pruderie novinářů

Nemusíme chodit daleko. Někteří vrcholoví čeští politici nám tady zavedli podobné "normy". Rozvody, manželská nevěra, nemanželské děti...

0/0
5.2.2017 9:42