Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 5.2.2017 9:42
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Ghettoizace ve Francii

Jinak zní hodnocení Hollandovy vlády v článku rozumně. Trochu bych se Hollanda zastal ve věci ghett sociálně slabých: pět let je hrozně krátká doba na tak nadlidský úkol, jako je vyřešení tristní situace, do jaké Francii dostaly někdejší politické špičky, které dovolily vytvoření ghett a sociální vyloučenost Francouzů arabského původu. Je mnohem jednodušší ghetta nevytvořit než se je snažit rozpustit. V tom nechť je Francie varováním, zatímco Rakousko by mělo být inspirací.

Pruderie novinářů

Fascinuje mě, jak tu a tam novináři začnou v honbě za silným vyjádřením dávat na odiv okázalou prudérnost, která by slušela možná tak roku 1952: "Ještě horší je Hollandova rodinná situace. Roli první dámy převzala jeho přítelkyně Valérie Trierweilerová, což je skandální, neboť tuto pozici může zastávat pouze zákonná manželka." Opravdu je to tak skandální? V době, kdy je promiskuita normou? Kdy se většina manželství rozvádí a spousta lidí se nehodlá nikdy oženit/vdát? Kdy je i nevěra považována za něco normálního? Kdyby to opravdu byl takový skandál, nemusel by kvůli tomu Hollande odstoupit?

Re: Pruderie novinářů

Nemusíme chodit daleko. Někteří vrcholoví čeští politici nám tady zavedli podobné "normy". Rozvody, manželská nevěra, nemanželské děti...