Fischerův účet jako reklamní nosič. Stačí i 1 Kč.

Ministr financí Jan Fischer dále bohatne, ale už jen po korunkách. Donátoři vicepremiérovi přidávají k „podpoře“ i nepěkné vzkazy.

„Vsadím se, že po odchodu z funkce ještě dodatečně zázračně zbohatnete. Jako Standa Gross. Brno zdraví a posílá magickou jedenáctikorunu,“ napsal ke vkladu jistý Martin Pecina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Vsadím se, že po odchodu z funkce ještě dodatečně zázračně zbohatnete. Jako Standa Gross. Brno zdraví a posílá magickou jedenáctikorunu,“ napsal ke vkladu jistý Martin Pecina. | foto: © ČESKÁ POZICE, archivČeská pozice
„Vsadím se, že po odchodu z funkce ještě dodatečně zázračně zbohatnete. Jako Standa Gross. Brno zdraví a posílá magickou jedenáctikorunu,“ napsal ke vkladu jistý Martin Pecina.

Z dozvuků prezidentské kampaně je fraška. Novému ministru financí Janu Fischerovi, jenž během šesti dnů nalezl (dlouho hledané) sponzory, chodí na jeho transparentní účet další a další částky. Nejsou to již miliony – jako od Daniela Paľka, Ladislava Drába, Davida Sivora nebo Štefana Havlíka –, ale jde o opravdové drobné. Na možnost využít Fischerův účet vedený u Raiffesien Bank jako reklamní webík upozornil Radim Hasalík se svými stránkami ParMinut.cz.

Na transparentní účet pana vicepremiéra přišla ve čtvrtek 11. července jedna koruna s reklamní upoutávkou: „ParMinut.cz – eKniha o podnikani na Internetu zdarma“. Zasilatel této koruny na svém facebookovém profilu uvedl: „Teď zrovna frčí textová inzerce na transparentním účtu nového ministra financí Fischera. Výsledek: zatím tři noví čtenáři eKnihy + 1 poptávka na spolupráci.“ V tomto případě jde o naprosto průhledný a slovy klasika „křišťálově čistý“ sponzoring. Na Fischerově webu, jenž je dle ministrova přání pod naprostou kontrolou nejen novinářů, byl reklamní prostor koupen za pouhou jednu „káčé“.

Pan Hasalík není sám. Štědřejší byly stránky www.krcma.cz, které si za 2,22 koruny vložily motto „nejlepší restaurace v ČR“. Společnost KVzelva.cz dala rovněž jen kačku, ale zato ke sloganu „Nejezdi s opicí, nech se odvézt želvou!“ přidala i číslo mobilního telefonu. Upoutávku přidaly na kandidátský web servery Objevit.cz a také Pohlidame.cz, který ve vzkazu k platbě nabídl „hlídání vašich dlužníků proti Insolvenčnímu rejstříku“. A pak už lidé, zřejmě nějací nepřející závistivci, Fischerovi spíše spílají. Tak například:

  • 11 Kč, Martin Pecina (nejspíš se nejedná o kolegu z Vlády ČR – pozn. red.): „Vsadím se, že po odchodu z funkce ještě dodatečně zázračně zbohatnete. Jako Standa Gross. Brno zdraví a posílá magickou jedenáctikorunu.“
  • 5 Kč, Pavel Stavjaník: „Žádné prase nepřežije dlouho bez koryta. Aby zbylo i na charitu.“
  • 1 Kč, David Rektorys: „Ztroskotají Jan Fischer a Miloš Zeman na pustém ostrově. Kdo se zachrání? Český národ. #uplatek #trafiky“
  • 1 Kč, Marek Novák: „Snad to pomůže vaší kariéře grázla!“
  • 1 Kč, Pavel Vampola: „Dar k příležitosti získání nové funkce největšího normalizačního kariéristy u nás. Hodně štěstí při další anální speleologii.“
Splňme Ficherovu prosbu, posílejme také

Jeden muž, Marek Šafránek z Varnsdorfu, poslal i pětisetkorunu a kritizovaného Fischera se zastává: „Hodně štěstí, pane Fischere. Nemám rád, když se kašle na relativně slušného člověka.“ Kvůli těmto drobnostem i reklamním legráckám by ale neměly zapadnout ti hlavní dárci. Třeba Štefan Havlík, jenž vložil 9. července 980 310 korun, k nimž – bůh ví proč – vložil německé slovo „darlehen“ neboli „půjčka“. Že by půjčka? Jak je splatná?

Jan Fischer: Hlavně, hlavně vás moc prosím, posílejte, co štve vás, s čím jste nespokojeni a já se budu snažit na všechny vaše dotazy odpovědět.To se nemáme šanci dozvědět. „Ministr financí jasně, konkrétně a odpovědně deklaruje, že není žádnému ze sponzorů nějak zavázán,“ sdělil v pátek Lidovým novinám mluvčí ministerstva financí Ondřej Šrámek. „Díky transparentnímu účtu prezidentských voleb mají možnost všichni občané jeho slova vždy ověřit... Rád bych vás požádal, abyste prosím respektoval to, že se ministr financí už nebude k této otázce vyjadřovat, aby se mohl plně věnovat řízení ministerstva,“ doplnil mluvčí za schovávajícího se Fischera. Na uhrazení dluhů z prezidentské kampaně se novináři nesměli ptát ani na premiérové tiskové konferenci!

Když se „pseudotransparentní“ vicepremiér nechce vyjadřovat k deseti otázkám, jež mu položili kolegové z LN, můžeme mu to připomínat. Posílat na transparentní účet, který je teď pod drobnohledem, alespoň korunu a přidat internetový odkaz na článek, v němž padá oněch deset nezodpovězených otázek k Fischerově zázračnému zbohatnutí notně před svátkem sv. Anny.

Ostatně, v památném videu nám to Fischer všem slíbil: „Nebudu se schovávat, ukrývat, nikam nebudu uhýbat, nikam nebudu mizet. Všechno, co bude potřeba, vám řeknu, ... ale hlavně, hlavně vás moc prosím, posílejte, co štve vás, s čím jste nespokojeni a já se budu samozřejmě snažit na všechny vaše dotazy a vaše starosti vám dát odpověď a společně se pokusíme přispět k tomu, aby to v této zemi vypadalo líp. Ostatně mi ani o nic jiného nejde.“ Takže plníme jen Fischerovo výslovné přání. Jen mu ty dotazy a starosti posíláme.

Počet příspěvků: 4, poslední 14.7.2013 06:05 Zobrazuji posledních 4 příspěvků.