Diskuse k článku

Finále sporů o Babišův střet zájmů se čeká na podzim. A lze předvídat

Rok 2021 by měl napsat poslední kapitolu o střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše (ANO). V lednu dorazí závěrečná zpráva, proti níž ještě Česko může namítat, a zhruba na podzim by se mělo lopocení dobrat konce. Lze předjímat, jak to dopadne – Evropská komise ustoupí v dílčích bodech českým připomínkám, ale na tom hlavním trvá.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Orkáč 14.1.2021 21:59

České soudy potvrdily, že podle našeho práva Babiš není ovládající osobou Agrofertu a to včetně ústavního. Jen práskači z řad poslanců EU - Pirátů, lidovců ve spolupráci s Czech Amnesty International a odpadu v českém senátu jsou chytřejší.

V. Novák 14.1.2021 13:31

Hlavně je nutno (nebo aspoň žádoucno) dotáhnout Babišovo (ne)vyšetřování až do příštích řádných voleb.

To by tak hrálo, aby všechna snaha přišla vniveč a ANO opět vyhrálo!

J. Vostrý 14.1.2021 6:41

Přečtěte si znovu ten článek a snažte se ho pochopit. Názor, že EU nemá právo mluvit do způsobu rozdělování svých peněz, je sice odvážný, ale s realitou se nepotkává a ani by to nedávalo smysl.

P. Victorin 13.1.2021 6:30

Vážený pane J. Šilhane - váš názor nesdílím ani částečně... Sorry. ;-)

J. Šilhan 12.1.2021 21:08

Když Babišův ministerský úředník prohlásí, že Agrofert dostal prašule podle pravidel EU, tak by si pánové v Bruselu měli sednout na zadek a pokorně vše odsouhlasit.

P. Victorin 12.1.2021 18:45

Z více než 3 roky trvajícího, dosud zcela bezvýsledného trestního vyšetřování, je více než zřejmé, že Babiš žádný zákon ČR neporušil a to je vše podstatné k nekonečně se vlekoucí kauze vyvolané "naprášením" českého premiéra Piráty, ve spolupráci s Czech Amnesty International, do Bruselu... ;-D[>-]EU