Diskuse k článku

Fakta přestávají hrát hlavní roli. Přichází doba dat.

Většina politiků se stále orientuje na fakta a nechápe, že se doba změnila a úspěch závisí na budování digitálních vzdušných zámků. Donald Trump to pochopil a je prvním americkým prezidentským kandidátem v postfaktové době. Proto v podstatě bez problémů porazil své republikánské protikandidáty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Křivan

Re: Ani jsem to nedočetl

Každé společenství má své hrdiny a je ochotno zavřít obě oči. Čím vzdálenější tím větší idealizace. Pro někoho hrdina pro jiného lump. Stačí kouknout do zrcadla.

0/0
14.8.2016 14:48

Z. Meisner

Ani jsem to nedočetl

Objevování běžného jevu ve světle novinky, jíž je internet

Autor píše jak Nixon ve světle faktů (ale až po po delším a pracném procesu!!) odstoupil, ale mluvíme o volbách. Připomínám jak se třeba Kennedy (i bez internetu) informačně prezentoval a ne zcela pravdivě převálcoval soka což se prominulo, neb vítězem je vítěz. Atd.

K totálnímu zlbnutí mas bez ohledu na fakta došlo po r. 1917 v SSSR, ve třicátých letech v Německu, za Maovy kulturní revoluce...., Nemusí ani jít o tak drastické příklady. Japonci měli 60. let aby na faktech zjistili, kdo byl agresorem v Nankingu a kolik lidí tam vyvraždili. Rusové měli dost času aby si ověřili jak je poškodil Josef Visarionovič, dnes opět ikona. Mírumilovní Češi oběti cizích zlovolníků, měli 900 let aby jim doklaplo, kolik lidí jejich předci vyvraždili při christianizaci v dnešním Polsku. Co byly ve skutečnosti zač bandy hrdlořezů (pardon-husitů) toulajících se vně hranic pozdějším) Německem... ,

0/0
14.8.2016 7:15