Fair Play Goal of the Year aneb Co by se u nás nikdy nestalo

V norské první lize se v neděli 13. května při utkání mezi týmy Lillestrom SK a SK Brann děly neuvěřitelné věci.

Kdo to neviděl, neuvěří, že je něco takového možné. Obzvlášť znalec poměrů v české lize. Situace, která na You Tube trefně dostala titulek Fair Play Goal of the Year, se odehrála v neděli 13. května při utkání osmého kola norské fotbalové Tippeligaen mezi týmy z konce tabulky Lillestrom SK a SK Brann. Ale že se bylo na co dívat!

Běžela 49. minuta utkání a kapitán hostů Mjelde z vlastní poloviny vracel po autovém vhazování domácím dlouhým pasem míč směrem k jejich brance. Lillestrom v té chvíli prohrával 2 ku 3. K překvapení všech míč gólmana Magnússona přeskočil – možná skočil špatně, každopádně to byla jasná chyba brankáře – a skončil v síti. Hosté chtě nechtě vedli 4 ku 2.

Chudák Mjelde se ani nechtěl radovat a od protihráčů si jistě vyslechl své, ale ti měli spílat spíš do vlastních řad. Nicméně hráči Brannu Bergen se odhodlali, zřejmě i po konzultaci s trenérem, k obdivuhodnému činu. Rozhodli se nechtěný gól anulovat a nechali domácího Björna Sigurdarsona zkompletovat hattrick – po rozehrání mu nebránili v útoku. Pouze brankář Brannu Leciejewski s tím asi nesouhlasil, a opravdu věrohodně se Sigurdarsonovi snažil zabránit v zakončení fotbalového blafáku, leč marně... Neuvěřitelná podívaná.

Fanouška zvyklého na gólové trápení Bohemky či Slavie při pohledu na Sigurdarsona, jenž nakonec skóroval z dost složité pozice, napadlo, co by se asi stalo, kdyby náhodou netrefil branku... Mimochodem, Brann nakonec porazil Lillestrom 4 ku 3. Konečný výsledek však v tomto případě není až natolik důležitý.