Ceska Pozice

Facebook se do dvou týdnů rozezní

Služba Spotify bude obsahovat funkci, jež umožní přátelům na Facebooku společný a synchronizovaný poslech hudby. Způsobí revoluci?

K populárnímu Facebooku se má připojit streamovaná hudba z webu Spotify. foto: © ČESKÁ POZICE, Martin RychlíkČeská pozice

K populárnímu Facebooku se má připojit streamovaná hudba z webu Spotify.

Franta má rád skupinu Depeche Mode. Co si myslí o nejnovějším singlu? A jeho kamarádi? Dříve si o cédéčku povídali u piva, brzy si je společně poslechnou na Facebooku... Podle informací magazínu Forbes je totiž Zuckerbergova sociální síť blízko podpisu s komunitním přehrávačem streamované hudby Spotify (je dostupný jen v některých zemích – Česká republika či USA zatím chybí). „Služba ve sdílení hudby by mohla být spuštěna i do dvou týdnů,“ uvedly zdroje blízké podpisu smlouvy. Že by se rýsovala hudební revoluce?

V současné chvíli se aplikace testuje; tam, kde je dostupná, by uživatelé Facebooku měli vidět zelenou ikonku na levé spodní liště pod novinkami spolu s ikonami pro fotky nebo události. Kliknutím si nainstalují Spotify na pozadí, což jim umožní přístup k milionům skladeb na webu. Služba by měla obsahovat i funkci, jež umožní přátelům jakýsi synchronizovaný „gruppen poslech“, říká jeden ze zdrojů. Taková novinka by přiblížila Facebook očekávané sdílené mediální bráně nejen hudby, ale i filmů a dalšího interaktivního obsahu.

zpět na článek


© 2022 MAFRA, a.s., ISSN 1213-1385 © Copyright ČTK, Reuters, AFP. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.