Diskuse k článku

Evropský soud pro lidská práva potvrdil tradiční rodinu

V rozsudku z letošního 6. června ve věci Chapin a Charpentier proti Francii Evropský soud pro lidská práva (ESLP) potvrdil pravomoc států podléhajících jeho jurisdikci neumožnit manželství párům stejného pohlaví. Zejména s ohledem na výklad pojmu rodinných příslušníků je střízlivost ESLP na místě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Substantivum rodina souvisí se slovesem rodit

Jelikož homosexuální páry nikdy nezplodí děti, nemohou vytvořit rodinu. Říkejte tomu slepenci jakkoliv, rodina to není a nebude. Chce-li někdo definovat rodinu pouze na základě citové vázanosti a společného soužití, musel by do ní připustit i pejska Alíka.

0/0
1.10.2016 20:35

To je dobře !

Člověka už děsí, jaké tlaky v neprospěch klasické rodiny se poslední dobou objevují ! Tak alespoň v tomto zvítězil Zdravý Rozum !!!

0/0
25.9.2016 23:43

Není divné, že všichni argumentují právem,

ale nikoliv již povinností? Jaká je vlastně lidská povinnost, neboť právo nemůže existovat bez povinnosti.

0/0
1.9.2016 15:16

J. Hanzlík

Rozhodnutí

Evropského soudu pro lidská práva, odvážně vybočující s trendu obecné pomatenosti. Bravo! Odhlasujte si zákon jaký chcete, pomatenci, ale nejvyšší soudní autorita k němu stát nezavazuje. Nestoudná drzost devalvovat tradiční manželskou instituci, vycházející s přirozené role muže a ženy ostrouhala. Sama je výronem individualistické posedlosti stejnopohlavních párů, jež nejsou schopni mezi sebou zplodit potomka a spoléhají na “přísun” děti, které jim společnost má poskytovat. Zatímco tisíce homosexuálů nese svůj úděl v tichosti soukromí, tyto exhibicionisté soustavně provokují se svým handicapem, aby nám ho nacpali pod nos jako tu správnou normalitu. Byl bych tomu nakloněn jedině tehdy, kdyby jeden z partnerů závazně právně deklarovat sexuální roli opačného pohlaví a přiznal se k této službě. Ale to v žádném případě neudělají. Jsou to pokrytci!

0/0
30.8.2016 22:17