Diskuse k článku

Evropské linie zlomu a zdání jednotnosti

Evropskou unii rozděluje propast strategické povahy, jež se projevuje v přístupu k Rusku a Spojeným státům americkým. Jejím krycím jménem je zahraniční politika spočívající na hodnotách a hlavním organizačním principem vytlačení Ruska. I o tom hovořil Viktor Orbán při návštěvě Vladimira Putina v Budapešti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tatana

Staleté tradice rozdělení Evropy

Zatím co Anglie, Francie a Španělsko kolonizovali Ameriku, Rakousko-Uhersko a Rusko bojovaly s Tureckem a Německo se sjednocovalo.

Najednou Německo zjistilo, že pro VB a USA bylo, je a bude odvěkým nepřítelem, poraženým státem, vůči kterému si mohou dovolit cokoli, odposlechy, zmanipulované sim karty, průmyslovou špionáž. Z marky udělali měnu, která odčerpává jakékoli finanční zisky z Německa.

Polsko s Ruskem vede po staletí stále prohrávané války, ve kterých je ochotno se spojit i d ďáblem, což vidíme na Ukraině i v jejich prohraném soudním sporu s neprávem vězněnými muslimy.

0/0
21.2.2015 12:30
Foto

J27i20b 42J51i67b 5584794877127

Nenechte se vysmát

http://www.novarepublika.cz/2015/02/na-co-take-mame-byt-podle-miroslavy.html

.

A nebo snad neznáte výrok Balkánské řeznice, která si v Kosovuvu přišla exportem “americké demokracie“ na 20 mil. amerických dolarů o tom, že by “bohatství Sibiře nemělo patřit jen jedné zemi“?!

0/0
21.2.2015 12:21
Foto

V.Hricák

Přál bych si,

aby jsme měli vládu schopnou samostatné zahr. politiky, vedenou čistě zájmem této země. Mimochodem, pokud se nepletu, ČR platí za plyn 400, nebo 500 dolarů. To je docela znatelný rozdíl v poměru k 260. EU nám předvádí rovnost a bratrství tak, že západ platí také výrazně méně. Je to tragikomické, když se Bruselu nelíbí individuální kroky Maďarska, ale sám nedokáže (nebo nechce) zajistit stejné podmínky pro všechny členské země. Kydejte na Putina špínu a připravujte kanóny na Rusa. Ale plaťte za ruský plyn dvakrát tolik, co my. A jestli budete držkovat, tak přes tu držku dostanete. Tak začínám vidět výhody členství v EU.

PS

Kolikpak asi dostala Madeta kompenzací za zmařené obchody do Ruska? Poláci byli rychlí a něco dostali. Pokud to probíhalo, jako vždycky, tak dostalo vedení Madety z Bruselu doporučení, aby si našlo jiný trh.

0/0
20.2.2015 16:59
Foto

V.Hricák

Protože je to právě západ, resp. USA,

kdo ve světě svým odstraňováním jemu nepohodlných režimů, nebo jestli chcete, exportem demokracie, nadělal největší paseku v posledních dvou dekádách. Při existenci takové společnosti si nikdo a nikde nemůže být zcela jistý tím, kdy se právě jeho země, nota bene s režimem, který může i většině místních lidí vyhovovat, dostane do jejího zájmu a prostřednictvím již osvědčených praktik modelovat vládu jinou. A Rusové mají s americkou představou ideální vlády již svojí zkušenost z dob vlády opilce Jelcina.

0/0
20.2.2015 16:47

J. Václav 261

Nárazníková země je pro jakoukoliv spolupráci

spíše překážkou, než výhodou. Je tedy zřejmé, že Putinovy o žádnou spolupráci nejde, jen o bezpečnou zónu v případě válečného konfliktu. Západ Rusko vojensky neohrožuje a je nabíledni, že to nemá ani v úmyslu, proč tedy Putin myslí stále na válku se západem ?

0/0
20.2.2015 12:53