Diskuse k článku

Evropská unie rozdá zdarma obcím tři miliardy korun na wi-fi

EU má vizi dostat bezdrátové připojení k internetu i do těch nejodlehlejších obcí. Zájem mají i české samosprávy, s projekty si ale musejí pospíšit, protože peníze se začnou rozdávat už po Novém roce.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

J. Pražák

Re: Nechte už těch blábolů o rozdávání "dotací" z EU

dokončení:

ke spolufinancování rozhleden v údolích a předražených cyklostezek, tedy pokud se ty peníze ještě dříve nerozkradou, jak nám to ukázali někteří úředníci, poslanci a zastupitelé, kteří jsou za to již stíháni (Rath(ČSSD), Novák (ODS), Kušnýř Borka (KSČM), Novotný (ČSSD)...). Nedali byste raději tu pětikačku denně do státního rozpočtu sami, ale pouze na něco účelného?

https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropsk%C3%A1_unie#Ekonomika

0/0
1.10.2017 7:37

J. Pražák

Nechte už těch blábolů o rozdávání "dotací" z EU

Je zajímavé vzít si občas do ruky kalkulačku. Např. až zase někteří politici začnou „hovořit“ o výhodném "čerpání dotací z fondů EU“. Za necelých 9 let Česká republika do EU odvedla 301 miliard Kč a získali 551 miliard Kč. To odpovídá 8 Kč na osobu a den. Když odečteme ještě spoustu neužitečné administrativní práce s žádostmi o dotace,..., která je ale placená samostatně, tak reálný přínos na každého občana a den od EU je cca 5 Kč. V dalších letech bude „dotací“ ještě méně. Za to musíme přijímat spoustu zbytečných a obtížných nařízení, hrozí nám soudy např. kvůli odmítnutým "kvótám na přijetí "uprchlíků", životní prostředí je ničeno hloupými nařízeními, např. zákazem klasických žárovek a nedořešenou likvidací rozbitých „úsporných“ zářivek. To otravuje naše zdraví (zejména mozek dětí), protože se do životního prostředí dostává jedovatá rtuť, která je v každé "úsporné žárovce". Produkce biopaliv z řepky devastuje zemědělskou půdu a poškozuje motory aut,

Dotace se nakonec použijí ke

0/0
1.10.2017 7:36