Diskuse k článku

Evropané by měli využít zkušenost Izraele s migrací a terorismem

Po teroristických útocích se v Evropě začalo požadovat více pravomocí pro policii a tvrdší zákony. Příklad by si mohla vzít z Izraele, jenž efektivně čelí terorismu. Evropané by se na jeho základě především měli zamyslet, nakolik jsou demokracie a právní stát v Evropě zakořeněné, a co jsou pro ně schopní obětovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 25.8.2017 22:40

Izrael + půl miliardy Arabů okolo

To je slovo do pranice! Mně si izraelští vojáci podali při focení nádraží.

Kdo jiný má zkušenosti s teroristy, obklopený půl miliardou Arabů?

A. Boltnar 8.8.2017 19:59

Nevěřím vlastním očím!!!Konečně pravdivý článek!!Já byl ve Svaté zemi před 4 lety a vše podepisuji!!!Jenom se bojim,že tento članek na lidovkách dlouho nevydrží.....máme zkušenosti že?

J. Schneider 5.8.2017 0:32

NATO a závazky

Nikoliv, členské státy NATO se k výdajům ve výši 2% HDP nezavázaly. Toto orientační číslo, klesající či stoupající s HDP, je "target". (Podobně, jako v zakládajícím dokumentu NATO, Washingtonské smlouvě, je jediný závazek pouze v článku 1, řešit všechny spory mírově a bez vyhrožování /překvapení, že?/, kdežto text mýtického článku 5 žádný závazek neobsahuje, mluví pouze o úvaze jednotlivých států, co podniknou - třeba i vojenskou akci, tak je to tam napsáno, takže se s vojenskou akcí v žádném případě nepočítá "automaticky" a v první řadě a žádné státy k ničemu nejsou článkem 5 zavázány /už proto, že by to bylo v rozporu s Ústavou USA/, ať si o tom političtí i vojenští negramotové a/nebo demagogové tvrdí, co chtějí).