Diskuse k článku

Evropa bude silná, bude-li trvat na svých křesťanských kořenech

„Rozšířil se falešný názor, že skupina, jež je největší na světě, nemůže být pronásledována a odkázána na pomoc. Nepřijímáme přístup, který nepovažuje ochranu křesťanských komunit za důležitou,“ říká v rozhovoru maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Maďarská politika odmítání migrantů má

stejnou slabinu jako protiimigrační rétorika SPD nebo AfD. Z dlouhodobého pohledu je neúčinná. Kdo řekne za A, musí říci také za B! Tím za B je dostatek dětí v populaci národů Evropy. Není to problém, který z toho dělají sociologové a ekonomové. Stačí ze strany státu dva kroky. 1/ Uznat dítě jako plnohodnotný společenský subjekt (nikoliv objekt sociální péče, jak nám tvrdí sociologové). Uznat dítě jako plnohodnotnou investici do budoucnosti a tedy hodnou řádného daňového odpočtu pouhých 50 % (!), nákladů na výchovu, jak tomu u nás bylo do 31. 12. 1992. 2/ Dát do pořádku účetnictví (!) ve státním důchodovém systému! Výsledek? Dostatek vlastních dětí v domácí populaci namísto dosavadního hromadného vymírání! (v České republice se nenarodí každých 13 minut jedno dítě do vyrovnané populační bilance, v Německu 1 dítě/1 minutu).

0/0
23.12.2018 9:04

J. Křivan

Re: Maďarská politika odmítání migrantů má

Pane Patto, Vaší oprávněnou umanutost obdivuji. Prapříčina našich problémů a její důsledky vlastně nikoho nezajímá, máme to v hlavě jako nějaký škodlivý virus. Nejspíš si to příroda takhle vypořádává se svými prťavými odpůrci.

0/0
23.12.2018 10:51