Diskuse k článku

Eurozóna zažívá relativní konjunkturu. Co nastane, až skončí?

Na rozdíl od vícerychlostní Evropy, by dvourychlostní Evropa byla pro Česko i celou střední Evropu neblahá. Kdyby se platila společná evropská daň, možná by evropská politická identita vznikla rychle. Žádná relevantní politická síla ji však nyní nežádá, ani ji nikdo nemá v plánu. Změnu lze zřejmě čekat až po příští ekonomické krizi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

M33a16r62t77i31n 56R21u31b39á93š 2411435769148

Bohužel i k nám se blíží recese

Bohužel i k nám se blíží recese. Kvůli spomalování eurozóny. Deutche Bank má obrovské problémy a je na pokraji krachu.

http://www.epshark.cz/clanek/782/problemy-deutsche-bank-vzbuzuji-obavy-ohledne-budoucnosti-eurozony

0/0
18.9.2018 9:16

Re: Bohužel i k nám se blíží recese

Po každém růstu přichází útlum, tedy recese. Recese není nic neobvyklého a mimo politiků, kteří z principu nesmí voliče krizí strašit a pár hlupáků, s ní každý počítá a připravuje se na ni. Hospodářský růst posledních let byl krkolomný a v mnoha státech byl podporován jen zadlužením, nikoliv zvýšením produktivity. Můžeme očekávat, že Německo, po odchodu hospodářského diletanta Merkelové, už nebude míty ochotu v krizi někoho zachraňovat, mimo svých velkých bank, přrdevším Deutsche Bank a podnikových penzijních fondů, které zavčas neprodají toxické dluhopisy a budou mít problémy s výplatou rent a bude spíše trvat na tom, aby na další sanaci Řecka a Portugalska i sanaci bankrotujících italských bank se hlavně podíleli jejich akcionáři a věřitelé, nikoliv ECB.

Příští recese bude bolet a někoho bolet bude hodně, ale možná konečně ukončí dotační plýtvání, narovnají se ceny a globálně nekonkurenční projekty i podniky vyklidí prostor progresivním projektům, urychlý se zavádění robotizac

0/0
18.9.2018 11:32