Diskuse k článku

Energetická bezpečnost, zemní plyn a sankce vůči Rusku

Vzájemná sankční politika Evropské unie a Ruska připomíná karetní hru „vole padni“. Na každou kartu je třeba vynášet podobnou či silnější, jenže otázkou je, která je tou nejvyšší. Je jí val bojové techniky pustošící území Evropy? Nebo ono „vole, padni“ zazní dříve a karty se vrátí do úhledného paklíku?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jak to chodí v Euro-asijské unii

Někdo tu vyslovil údiv nad tím co je Euro-asijská unie. Zde je článek o Putinově návštěvě v Kazachstánu, který je nuceným členem toho spolku. Putin se nechal slyšet, že Kazachstán historicky nikdy neexistoval, že vlastně ani není státem a že jeho obyvatelé touží po užším soužití s Ruskem, než jeho vládci. Dostal tuhle odpověď:

Kazakhstan's president was hardly reassured, warning that his country may withdraw from the union if the alliance threatened Kazakhstan's independence.

"Kazakhstan has a right to withdraw from the Eurasian Economic Union," Nazarbayev told his country's Khabar television, according to remarks cited by Kazakhstan's Tengri News on Wednesday. "Kazakhstan will not be part of organizations that pose a threat to our independence."

"Our independence is our dearest treasure, which our grandfathers fought for," Nazarbayev was quoted as saying. "First of all, we will never surrender it to someone, and secondly, we will do our best to protect it."

http://www.themoscowtimes.c

0/0
4.9.2014 14:42
Foto

V.Hricák

Re: Jak to chodí v Euro-asijské unii

Ale my jsme se bavili o Ukrajině.Tak že ještě jednou,prosím.Nějaký odkaz na členství Ukrajiny,resp. toho,jak rusové nutili ukrajince ke vstupu do této aliance.

0/0
4.9.2014 14:52

J. Křivan

Re: Jak to chodí v Euro-asijské unii

Vážený Karle, poslechněte si originál. Putin v něm chválí Nazarbájeva, jako člověka, za to že dokázal vytvořit stát, který před tím nikdy jako samostatný stát neexistoval a dokázal povznést jeho úroveň. Československo do roku 1918 také nikdy neexistovalo a role TGM byla nezastupitelná.

0/0
4.9.2014 17:49

Re: Jak to chodí v Euro-asijské unii

Omlouvám se za ukousnutý link Moskevských Times. Někteří čtenáři tak nepochopili, jak Kazachstánu vyhrožoval Putin a jakou rezolutní odpověď dostal od kazašského prezidenta:

http://www.themoscowtimes.com/news/article/kazakhs-worried-after-putin-questions-history-of-country-s-independence/506178.html

On totiž Putin asi zuřil, žádný z členů jeho vnucené aliance neaplikoval sankce na jablíčka z Polska.

0/0
4.9.2014 18:15