Elitní detektiv Petr Vincenz nastupuje do Centropol Energy

Největší alternativní dodavatel elektřiny a zemního plynu najal vyšetřovatele z protikorupční policie kvůli posílení bezpečnosti.

Elitní detektiv Petr Vincenz, který odchází z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK), nastupuje jako provozní ředitel do společnosti Centropol Energy. Firma je největším alternativním dodavatelem elektřiny a zemního plynu. „V poslední době společnost čelila několika pokusům o prolomení bezpečnosti našich systémů. Objevily se i indicie o možném bezpečnostním riziku pro některé vysoce postavené manažery naší firmy. Rozhodl jsem se proto významně posílit bezpečnost společnosti,“ vysvětlil důvody, proč firma najala detektiva, její předseda představenstva Aleš Graf.

Vincenz sloužil u policie více než 14 let. Od začátku letošního roku vedl na odboru závažné hospodářské trestné činnosti oddělení operativy. Jak dnes ČESKÁ POZICE informovala, Vincenz rozšířil skupinu vyšetřovatelů závažných korupčních kauz, kteří kvůli nespokojenosti s poměry u policie podali výpověď a hledají uplatnění v soukromé sféře.