Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 2
  • Poslední: 1.7.2016 13:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Povinné volby

Výhrady autora jdou "mimo mísu". Aby demokracie fungovala, je nezbytné zavést povinnou volební účast a absenci při volbách trestat 15 dny vězení. Takové opatření by vedlo k tomu, že hlasování zúčastní drtivá většina obyvatelstva. Myslím, že občané mají nejenom právo, ale i povinnost se o věci veřejné zajímat. Nechtějí-li hlasovat, mohou do obálky vložit prázdný lístek. Ale přijít a nad volbami se zamyslet by mělo být povinné. Také si myslím, že maximum otázek by mělo být rozhodováno v přímém hlasování. Naše současná demokracie je příliž shnilá, protože systém volného mandátu se přežil. Zcela v rozporu s ústavou jsou poslanci odpovědni svým stranám, sponzorům a bůhvíkomu ještě, jenom ne svému svědomí a voličům. Země je naše a my bychom o ní měli rozhodovat. Jestli rozhodneme špatně nebo správně je naše věc. Následky poneseme v každém případě.

Na tohle téma jsem už někokrát

psal podobné příspěvky. Bylo to pod články, kdy se autor podivoval, jak to, že např. jistý pražský poslanec je trvale v parlamentu, a přitom je tak neoblíben. Jediné vysvětlení se nabízí podobné tomu v článku,že se v noci dělají machinace,a přihazují se do uren volební lístky " oblíbených" kandidátů. Ale také to nemusí být pravda. Lepší by bylo mít jednodenní volby, a zamezilo by se spekulacím. Jenže kapříci to neudělají. To by jim ubylo vody v rybníku.