Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tyl 25.10.2020 20:46

Já si myslím, že každý výlet do minulosti tohoto druhu potřebuje zasadit do kontextu doby, jinak to nefunguje. Working Class Hero je ještě marxističtější než Imagine, ale mě to nevadí, protože si tu dobu pamatuji. Jane Fonda jela do Sev. Vietnamu povzbudit komunisty proti US, Mladý svět zveřejnil fotografie vlasatých US hippies na rýžových polích s rolníky v Maově Číně, v Německu a ve Francii hořela města (Mick Jagger si ve Street Fighting Man stěžoval, že v Londýně nic). V téhle době Imagine působilo spíš jako volání po míru a pokojné budoucnosti. Začít to dnes bez tohoto kontextu rozebírat a tvrdit jak ten Lennon byl ekelhaft protože byl bohatej.......no, holt jsme v Česku, že.

V. Kopta 26.10.2020 8:57

to máte špatně...Lennon není kritizovaný proto že byl bohatý...je kritizovaný proto že kázal vodu a pil víno a taky proto že v textech podporoval myšlenky a režimy které zabily miliony lidí...

J. Tyl 26.10.2020 19:09

No, já čtu co tady píšete a všemu rozumíte a všem nám to vysvětlujete....tak jo no....jako vždy máte pravdu, soudruhu poručíku.

V. Kopta 27.10.2020 17:11

chápu váš příspěvek správně tak že nemáte protiargument? pokud jsem něco napsal špatně tak sem s tím...