Diskuse k článku

Dvě třetiny těch, kteří dostávají stravenky, jedí v restauracích

Ministerstvo financí chce, aby zaměstnanci dostávali místo stravenek peníze na účet. „V první řadě na tom budou tratit restauratéři. A i stát,“ říká v rozhovoru Miroslav Sedlák, prezident společnosti Sodexo Benefity pro severní, střední a východní Evropu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Nejhorší na stravenkovém systému je, že si soukromý subjekt - firma která stravenky vydává - sám určil, že po roce si moje benefity přivlastní. Dříve stravenky platily déle, ale roční platnost firmám umožnila si přivlastnit mnohem více peněz. Krádež za bílého dne, čím dřív je zruší tím lépe.

Nejvíce mi na stravenkách vadí, že si stravenkové firmy určily, že si po roce "moje" benefity přivlastní. Dříve platily stravenky déle, ale tento model je pro ně "výnosnější", pro mě je to krádež za bíleho dne.

Ve firmě nás je 96. Na obědy chodí 5 lidi. Ostatní se zbavují stravenek kde to jen jde. Za mne zrušit plošně a nahradit paušálem. Vydělají všichni krom vyžírky v tomto článku.

No chápu, že pan Sedlák obhajuje svůj kšeft, jenže stravenky jsou jako bankovky, tj. cenina. Musí se vytisknout, distribuovat a ohlídat. To je poměrně nákladné. Enormně drahý ceninový papír s ochrannými prvky se musí dovézt, a to jsou poměrně vysoké náklady a každý chce na tom mít i nějaký zisk, nedivím se. A to vše by zrušením stravenek odpadlo, a stravování je samozřejmě možné hradit i virtuálně. Prostě stravenky jsou středověk a pan Sedlák ať si říká co chce.