Důvody, proč se U Zlaté studně dobře nenajíte: Bárta, Bendl, Paroubek a Šlégr

Redaktor týdeníku Reflex narazil při testování „nejlepší pražské restaurace“ na zajímavou skvadru. A přešla ho chuť k jídlu.

Tentokrát to nebude o jídle. Týdeník Reflex se rozhodl otestovat nejlepší pražskou restauraci podle žebříčku respektovaného Maurerova výběru – pražskou Terasu U Zlaté studně. Místo gastronomické nirvány a spektakulárního výhledu na stověžatou matičku si ale gastrokritik málem přivodil tepenní hypertenzi. Kdepak nezdařená krmě, důvody spočívaly v něčem úplně jiném a byly hned čtyři: Vít Bárta (Věci veřejné), Petr Bendl (ODS), Jiří Paroubek a Jiří Šlégr (oba LEV 21).

Bez dlouhého vysvětlování ochutnejme nejzajímavější porcičku z celého článku: „Jenže soustřeďte se na steak a lanýže, když vedle vás Vít Bárta v dokonalém obleku, košili s monogramem (…) vysvětluje Petru Bendlovi, jak má řídit své ministerstvo. A užívejte si výhled, když o kousek dál sedí Jiří Paroubek a se svou nezaměnitelnou dikcí (naživo to zní ještě hůř než v televizi, věřte mi) cosi vypráví osazenstvu stolu.“ A ještě dezert: „Vít Bárta se podle řeči těla chová k Petru Bendlovi jako k mladšímu, nezkušenému a trochu hloupému bráchovi, což Bendl nijak nevyvrací. A nakonec za něj Bárta zaplatí oběd, který si nechají přinést, ale nesnědí.“

O tom, že Bárta neztratil vliv na řízení ministerstva dopravy ani po odchodu z čela tohoto úřadu, kam prosadil stranického pokladníka Pavla Dobeše, už bylo leccos napsáno. Že ale vliv „superguru“ Věcí veřejných sahá ještě o dům dále směrem ke karlínskému viaduktu, kde sídlí Bendlovo ministerstvo zemědělství, je poměrně horkou novinkou. Co zajímavého z vládní kuchyně se ještě dozvíme v kontextu premiérova pondělního zastání se dalšího Bártova stranického kolegy Josefa Dobeše? Už teď mám v žaludku nepříjemné chvění.

Počet příspěvků: 1, poslední 3.1.2012 07:20 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.