Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kašparová 16.5.2021 14:02

Spolková země? Zaštítěno tím, že jde o citaci jakéhosi bonmotu? Že bychom konečně napravili zločin národního obrození a zařadili se plnohodnotně po bok velkého německého národa?

J. Koutský 11.5.2021 9:42

Hlavně je to důsledek nezavedení eura v r.2009. Mohli jsme být na tom ekonomicky daleko lépe!!EUR^

F. Kusák 12.5.2021 11:13

Pokud jsme takto provázáni s německou ekonomikou, tak by možná bylo Euro výhodou. Ale Euro má také řadu nevýhod, např. právě nemožnost měnit kurz nebo odpovědnost za emisi eurobondů v zemích eurolandu. Mně se zásadně nelíbí konstrukce společné měny. Důležité ovšem je, aby členské země znovu nadefinovaly, jak má vlastně EU vypadat, protože v krizi se pozná vždy funkčnost. A zkušenosti nejsou dobré. Koneckonců i Československo se vždy v nějaké složité době začalo rozpadat, takže tvrdit, že to byl společný stát Čechů a Slováků je v rozporu s realitou, jakkoliv jsem toho osobně litoval.

A na označovat Česko jako spolkovou zemi, na to bych si dal obzvlášť pozor. Spíše jsme jen jakýmsi německým ekonomickým prostorem, kde Němci mají své výrobní zájmy, nic víc. Nedělejme si iluze. Objektivně vzato, stejně nemáme jinou možnost a lidem to zatím zajišťuje slušnou životní úroveň. Jen ta závislost na Německu začíná být fatální, energetikou počínaje a ideologickým enviromentalismem konče.

L. Písařík 16.5.2021 15:35

Československo nebyl společný stát a za Husáka vůbec ne. Na Slovensko šlo 54% z rozpočtu, i když občanů byla polovina proti českým zemím. Další úplatek byl v tom, že mnoho Slováků bylo v Praze na vrcholných úřadech - ako Slovák. Ti ovšem na rozdělení státu krutě doplatili a mnozí se na Slovensko nevrátili, nebylo kam. Zato jsme se zbavili občanů, ktorí uplatňovali stále slovenská špecifiká, je zajímavé, že po rozdělení státu i ta špecifiká zanikla.[>-]