Důsledek kauzy Karla Březiny: Oslabení jeho pozice v ČSSD

Dle pražské radní za ODS Alexandry Udženije by se první náměstek primátora neměl schovávat za koaliční smlouvu její strany a ČSSD.

Ondřej Koutník 3.11.2011

Podle serveru iDnes.cz se pražští představitelé ODS ve čtvrtek rozhodovali, podpoří-li návrh zastupitelů za TOP 09 na odvolání prvního náměstka primátora hlavního města Karla Březiny (ČSSD). Toho policisté nedávno navrhli obžalovat za zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění.

Radní hlavního města Aleksandra Udženija (ODS) ČESKÉ POZICI sdělila, že její strana nebyla zajedno, zda podpořit, či nepodpořit návrh TOP 09. Dle něj měl být do programu jednání zastupitelstva hlavního města zařazen bod zabývající se kauzou Karla Březiny, o jehož odvolání z funkce zastupitelé TOP 09 usilují. 

Březinova kauza souvisí s tím, že v minulosti působil ve statutárních orgánech společností, které zkrachovaly. Zastupoval v nich věřitele. V případě, že firma krachuje, nesmí člen vedení firmy vstoupit následující tři roky do představenstva či dozorčí rady jiné společnosti. Nebo musí své členství v předchozí firmě oznámit představenstvu té „nové“. To podle policie Březina neudělal.

ČESKÁ POZICE o případu informovala v článku: Policie navrhuje obžalovat náměstka pražského primátora Karla Březinu

„Zastupitelé za ODS návrh na zařazení bodu do programu jednání nepodpoří. Vůbec se mi však nelíbí, že nás ČSSD a především Karel Březina zatahují do jejich sporu. Náměstek Březina by se podle mého názoru neměl schovávat za koaliční smlouvu a sám by měl požádat o projednání bodu, který se týká jeho kauzy. Jinak nás dostává do nepříjemné situace,“ upřesnila pro ČESKOU POZICI Udženija.

Podle dobře informovaných zdrojů ČESKÉ POZICE Březina v rámci ČSSD kauzou utrpěl citelné ztráty. Na jeho místo se údajně dere pražský zastupitel a poslanec ČSSD Petr Hulinský, který by rád usedl do funkce prvního pražského náměstka. Hulinský tuto informaci nedávno na přímý dotaz ČESKÉ POZICE odmítl komentovat.