Důležitá výměna na vnitru: Kryštof pryč, nastupuje Šmerda

Radek Šmerda nastoupil po Pavlu Kryštofovi, který oficiálně opustil náměstkovský post z osobních důvodů. Existuje však i jiné vysvětlení.

Martin Shabu 15.11.2011

Ministr vnitra Jan Kubice má nového náměstka pro strategie a programové řízení. Stal se jím exministr dopravy Radek Šmerda. Ve funkci nahradil Pavla Kryštofa, jenž rezignoval - alespoň oficiálně - z osobních důvodů.

Existuje však i jiné vysvětlení, a to že Kryštof z ministerstva odešel kvůli dlouhodobě špatné komunikaci s ministrem Kubicem. Kdyby nerezignoval, Kubice by ho prý podle serveru Euro.cz nejspíše odvolal tak jako tak. „Se šéfem jsme se málo vídali, tak to možná sehrálo roli. Rozhodl jsem se tento týden rezignovat,“ řekl Kryštof webu Euro.cz v pondělí.

Kryštof na ministerstvu vnitra nejprve odpovídal za fungování odboru strukturálních fondů. Letos v létě, kdy z vnitra odešel Michal Moroz, získal post náměstka pro strategie a programové řízení. V jeho kompetenci byl mimo jiné projekt Komunikační infrastruktura veřejné správy (KIVS); jak ČESKÁ POZICE informovala, některé okolnosti realizace projektu vyšetřuje antimonopolní úřad.

Jako jednu z příčin Kryštofova odchodu uvedl server Euro.cz také elektronický systém SEPIe, který podporuje důležité procesy v oblasti ekonomiky a personálního řízení ministerstva - například zpracování mezd. Podle zmíněného webu byl projekt SEPIe kritizován kvůli vysokým finančním nákladům.

Nový Kubiceho náměstek Radek Šmerda v minulosti působil jako náměstek ministryně obrany Vlasty Parkanové (TOP 09, dříve KDU-ČSL) a náměstek ministra dopravy Víta Bárty (VV). Po odchodu Bárty z vlády se nakrátko usadil do křesla ministra dopravy. O Šmerdovi se rovněž spekulovalo i jako o možném šéfovi Českých drah.

Počet příspěvků: 1, poslední 16.11.2011 07:52 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.