Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 10.9.2017 13:56
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Lidé, kteří slaví letos 46 narozeniny

tj. tzv. Husákovy děti, mají v případě že pracovali a vychovali dvě a více dětí v rodině, smůlu. V r. 2016 se od takových rodičů - důchodců, přerozdělilo ve prospěch bezdětných důchodců 37,5 miliardy korun ve státním důchodovém systému a dalších 13 miliard korun ve financování zdravotní péče. Pokud se nepřistoupí ke skutečné důchodové reformě, tj. takové která řeší demografický problém, tak v r. 2037 by se mělo teoreticky přerozdělovat ve prospěch bezdětných důchodců v mezigeneračně financovaných systémech, důchodovém a zdravotním, 3,2 krát více peněz než v r. 2016. To znamená přerozdělování 161,6 miliard korun ročně, což je nereálné, protože již dnes pohltí kapitoly ministerstev práce a zdravotnictví 2/3 státního rozpočtu.

Uprchlíci a důchodci

Uprchlíci a důchodci! S čím účinnějším jít do volební kampaně než s naháněním strachu?

Re: Uprchlíci a důchodci

A s čím byste šel vy?

To je blbost

Do duchodu muze jit kazdy, kdy chce. Staci si usetrit dost penez.

Re: To je blbost

Tak může reagovat jenom bezdětný. Ten kdo děti po r. 1993 vychovával, ví moc dobře, že již při dvou dětech v rodině a platech rodičů v mediánu, na spoření na důchod v reálné výši 4 000 Kč měsíčně u každého z rodičů nezbývá ani náhodou (údaj I. Foltýna, člena Bezděkovy komise).