Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 3
  • Poslední: 20.3.2018 12:26
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Myslím si že místní šanci měli,

a to že ji nevyužili jej jejich problém.

Ten dům na prodej byl a pokud místní chtěli mít zachován Švýcarský dům, tak mohli postupovat naprosto stejným způsobem jako tito:

"Ze staleté hospody chtěl developer byty. Lidé však „duši vesnice” zachránili"

https://echo24.cz/a/SPJnA/ze-stalete-hospody-chtel-developer-byty-lide-vsak-dusi-vesnice-zachranili

Když něco chci, tak pro to musím být ochoten také něco udělat, ale opravdu udělat. Ne jen chtít ať to za své peníze udělá někdo jiný pro moje potěšení.

Stejní, jako komunisti!

Za komunistů se stavěly v chráněných oblastech takové hnusy, jako třeba pod Lysou horou rekreační středisko ROH, co vypadalo jako panelák. Uprostřed přírody, bez vkusu, proti historické tradici charakteru staveb a účel neplnící - to jsme považovali za vlastnost komunistického plánování a architektury. Dnes se to samé děje po změně státního režimu, v demokratické společnosti, protože máme klientelismus a kdejaké prase, co urvalo kus majetku, si může dovolit ovlivnit stavební úřady, co mu schválí každý jeho přiblblý nápad, jak má vypadat jeho stavba. Prostě máme na úřadech pořád stejné typy, jako za komunistů!

Re: Stejní, jako komunisti!

Jste silně mimo. Vždycky se vyskytly stavby, které byly netradiční a na netradičních místech. A dokonce i proti vůli nejen lidu, ale i vrchnosti a řadu takových staveb nejenže tu máme dodnes, ale i se jimi chlubíme že je tu vůbec máme. Krásným příkladem je Palác Kinských na Staroměstském náměstí, který v době své stavby porušil vše, včetně nařízení konšelů o povinnosti respektování uliční čáry.

Oproti době předlistopadové se změnilo k lepšímu především to, že si na svém pozemku můžete postavit stavbu podle svých představ a Vaše tvůrčí fantazie je omezena pouze v tom, že nesmíte omezovat ostatní funkčně - hluk stínění a pod. Ale jestli bude mít Váš dům ráz takový nebo makový, jestli barva domu bude bílá nebo fantasmagorická to je už jen a Vaše věc. Nebo by alespoň měla být, a žádný úředník by Vás v tom neměl omezovat, byť by názor davu měl být jakýkoliv a jakkoliv silný.