Dovolená na Korfu připravila Dospivu o funkci na magistrátu

Spolumajitel Penty už nebude členem protikorupční rady Prahy. Rekreoval se totiž s lobbisty.

Marek Dospiva foto: © ISIFAČeská pozice

Marek Dospiva

Letošní dovolená připravila miliardáře a spolumajitele investiční skupiny Penta Marka Dospivu o prestižní funkci na pražském magistrátu. Prázdninový odpočinek, který strávil v polovině srpna ve své vile na ostrově Korfu spolu s lobbisty Romanem Janouškem, Tomášem Hrdličkou, advokátem Robertem Perglem a starostou Prahy 10 Milanem Richtrem, jej dle serveru euro.cz připravil o výsadu zasedat v protikorupční radě zvané Prapor primátora Bohuslava Svobody.

„Prapor nemá stálé složení a k jednotlivým tématům mohou být přizváni odborníci na danou oblast. Několika jednání se účastnil i Marek Dospiva. Jednání rady se pravidelně účastní například advokát Tomáš Sokol, ekonomové Jiří Schwarz a Miroslav Zámečník nebo šéf právní sekce ministerstva pro místní rozvoj Jan Sixta,“ uvedla pro server mluvčí pražského magistrátu Tereza Krásenská.

Sám Dospiva o ukončení svého angažmá v protikorupční radě nevěděl. „V týdnu jsem se s někým potkal, ale neřekli mi nic. Budou to nejspíš nějaké rumory (fámy – pozn. red.),“ řekl Euru Dospiva. Dle informací serveru z primátorova okolí už ale Dospiva nebude na jednání Praporu zván.

Více o pražské protikourpční radě si přečtete v článku: