Diskuse k článku

Dostavba Dukovan: Protichůdná očekávání státu a ČEZ

Ministerstvo průmyslu a obchodu chce, aby ČEZ postavil nové reaktory v jaderné elektrárně Dukovany bez státních garancí. ČEZ preferuje převedení rizik na stát, který chce s ČEZ jednoznačně určit pravidla. Advokátní kancelář Rowan Legal má zajistit, aby smlouva neobsahovala pro stát žádné nástrahy a počítala se všemi možnostmi vývoje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Kdo požaduje stavbu nových zdrojů? Přece stát!

Je na státu, aby zabezpečil zásobování průmyslu a občanů mimo jiné i elektřinou. Ne na ČEZu - ČEZ jako a.s. má vydělávat akcionářům peníze. Náhodou to umí nejlépe výrobou a distribucí elektřiny, ne výrobou aut nebo rohlíků, tak tedy vyrábí a distribuuje elektřinu.

Ale není jeho povinností dodat ji v takovém množství, jaké bude (snad) potřeba. Nebude-li elektřiny dostatek, tak prostě silová elektřina zdraží. To zařídí burza. Bude-li jí velký nedostatek, pak zdraží tak, že někdo na ni nebude mít. Ale peníze ČEZ a ostatní výrobci vydělají tak jak tak.

Stát se pokouší přehodit na soukromou firmu rizika a povinnost zabezpečit něco, co je věcí státu.

0/0
11.7.2019 16:07

V. Šťastný

Přestaňte se už jednou ohlížet na to,

co si o tom myslí EU. Europarlament je plný fanatických blbů, kteří nedokáží reálně uvažovat. Úkolem státu je, zajistit energetickou bezpečnost. Je to proto, protože kdyby energeticky bezpečný a soběstačný nebyl, je velice snadno vydíratelný. Každý stát, jehož představitelé mají všech pět pohromadě, by měl mít ve svých rukou vodu, potraviny a energii. Vodu a potraviny již ve svých rukou nemáme a vidíme důsledky každý den, v drahotě a nižší kvalitě.

0/0
10.7.2019 6:58
Foto

L50a68d33i72s 51A80n61d55r36e10s 4303515660240

Re: Přestaňte se už jednou ohlížet na to,

Pane Šťastný, vy jste asi hodně nešťastný. O věci nic nevíte a plácáte a utočíte na EU. Co má asi EU společného s výprodejem ČR, včetně vody, potravin cizím firmám za obolus? Víte, kdy a proč se to dělo? Říká vám něco jméno nějakého ing. V. Klause, který jako služebník nadnárodních organizaci, za mrzký politický i finanční groš, měl udělat z ČR formou tzv. šokové ekonomické doktríny levnou montovnu, kde se potraviny v ČR přestanou vyrábět a vše se doveze? S prodejem vodních zdrojů v ČR cizím firmám asi také nic nevíte? Ale EU s tím opravdu nemá pranic společného.

0/0
10.7.2019 10:42
Foto

L31a49d83i50s 62A40n20d98r89e42s 4403695150760

Stát vs. ČEZ?

Čtu dobře? Největší, světová, nejziskovější,... polostátní firma (účast státu 70%) ČEZ má protichůdná očekávání vůči očekáváním státu? ČEZ vede absolvent strojnické fakulty z Ostravy (jediná odbornost- kamarád bývalého ředitele ČEZu M. Romana ze střední školy ve Frýdku Místku), mafián v čele jaderné lobby, přímo podporován současným prezidentem zEmanem, zvoleným pomocí mafie oligarchů. Tak to je ČEZ a proti němu "stát", asi vláda, vedená oslabeným oligarchou Babišem. "Světová firma" ČEZ nemá vlastní právní oddělení, že musí najímat soukromou advokátní kancelář. Slyšel jsem od p. Míla, že advokáti této soukromé kanceláře, kteří budou pracovat pro ČEZ a tudíž i pro stát, budou pobírat 150 000 Kč/hod. To se utrácí z cizího, vlastně z peněz nás všech, co platíme ČEZu a dalším nehorázné ceny za elektřinu... Proč je v Česku cena za silovou elektřinu paritně pro daňového poplatníka více jak 2-krát vyšší než v Německu? Vysvětlí mi to ing. D. Beneš spolu s jeho "poradcem" ing. M. Zemanem?

0/0
10.7.2019 10:58