Diskuse k článku

Domovům pro ohrožené děti hrozí zánik

Ministerstvo práce a sociálních věcí Michaely Marksové (ČSSD) neposílá peníze azylovým domům pro děti, takzvaným Klokánkům, ani podobným zařízením. Postup resortu kontrastuje se státním příspěvkem obcím a neziskovým organizacím na podporu pěstounů – ten již odeslal.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

I. Patta 677

Nejen domovům pro ohrožené děti,

i rodinám majority vychovávajícím děti hrozí zánik! Již v r. 2001 byly rodiny s dětmi v naší "sociálně vyspělé" společnosti řízené ekonomy menšinou. Rodin s dětmi bylo jen 46,7 %.

Je hezké, že nám autorka předložila účetní bilanci dětských domovů pro ohrožené děti. Bylo by ale také dobré při této příležitosti poukázat na to, že rozpočet ministerstev práce a zdravotnictví pohltí 2/3 státního rozpočtu. Jak jde dohromady přebujelý sociální stát a ohrožení výchovy naší nové generace? Samozřejmě to dohromady nejde. Proč? Protože stát nelze řídit jako podnik! Ekonom dokáže řídit podnik, do kterého mu stát zajistí pracovníky. Ekonom ale nedovede řídit stát tak, aby těch pracovníků bylo dost i v příští generaci. To je systémová chyba v rozvoji ekonomie a slabé místo všech ekonomů, včetně autorky článku.

0/0
13.3.2016 11:26