Domácí kino v Bílém domě: Vol. 2

Chování ministryně zahraničí Hillary Clintonové během zabití Usámy bin Ládina rozpoutalo vlnu kritiky. Slabost se v USA netoleruje.

Téměř všechny noviny světa otiskly fotografii amerického prezidenta Baracka Obamy a jeho bezpečnostního týmu, jak v přímém přenosu sledují z Bílého domu dopadení a usmrcení Usámy bin Ládina v dalekém Pákistánu. Netrvalo dlouho a je jasné, že dnes již historická fotografie způsobila především jedno: pořádný poprask!

Chuť k jídlu z ní přešla především ministryni zahraničí Hillary Clintonovou. Na fotografii si jakoby ochrnutá šokem drží ruku před pusou a přitom vypadá, že operaci může sotva sledovat. „Jako jedné ze dvou žen v místnosti se jí nelíbí, že právě ona veřejně projevuje slabost,“ komentoval pro německý list Bild znalec Bílého domu.

Uživatelé mikroblogu Twitter na sebe nenechali dlouho čekat a manželku bývalého prezidenta Spojených států Billa Clintona podrobili silné kritice: „Touto fotografií Obama vyšachoval Hillary z prezidentských voleb 2012,“ píše jeden. „Podívejte se na Hillary, to je opravdivý strach,“ konstatuje další.

Ukazovat slabost nebo dokonce strach, když jde o národní bezpečnost, je v USA považováno za absolutní tabu. Pikantní dovětek: zveřejnění fotografie prý Obama odsouhlasil osobně.

I současnému prezidentovi už se ale podle všeho znelíbila. „Obama se obává, že by se veřejnost mohla domnívat, že v Bílém domě sledují u sendvičů a Coca Coly své vlastní akční snímky,“ tvrdí expert. Je to pravděpodobně jeden z důvodů, proč šéf CIA Leon Panetta teď tvrdí, že velká část operace, tedy 20 až 25 minut, nebyla vůbec vidět.

Více o památné fotografii Obamy a jeho bezpečnostního týmu sledujícího operaci proti bin Ládinovi si přečtete v článku:

Počet příspěvků: 2, poslední 5.5.2011 09:38 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.