Diskuse k článku

Dohodne se Rusko s Ukrajinou na dodávkách plynu?

Setkání eurokomisaře pro energetiku Günthera Öttingera a ukrajinského a ruského ministra energetiky Jurije Prodana a Alexandra Novaka minulý týden v Bruselu připomínalo dialog hluchých s němými. Ve čtvrtek 30. října se však Rusko a Ukrajina dohodly na dodávkách plynu pro nadcházející zimní období do března 2015.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

K39a86r94e70l 43V24y41š49a63t63a

Pan Ludvík už zase perlí,

nezbývá než připomenout jeho složitý výpočet ve článku z 19.9. tedy před pár dny. Ale to ještě neklesla teplota pod kritickou mez a bylo jednoduché plácat jedno na druhé. Připomenu, ...... současná potřeba "nebojující části" Ukrajiny dosahuje 40 miliard krychlových metrů plynu, z toho 20 miliard kryje vlastní těžba (údajně je jí možno zvýšit až na 25 miliard).

..... Ze západu lze získat 15 miliard krychlových metrů plynu.....

......potřeba ruského plynu se tedy blíží nule, respektivě rovná se spotřebě v prozatím okupovaných území.

Vy jste ale kecka.....

Ono je to jinak, Ukrajina ruský plyn potřebuje, ale problém je že na něj nemá. Tak se bude schůzka točit kolem jediného, kde na plyn vzít peníze a nekrást. Na to nekradení je tam komisař který se třese ztrachy aby se ti druzí dva dohodli a nemusela chudá EU dluhy za Ukrajinu platit. Jenže Rusko nutně potřebuje dlužné peníze aby sanovalo ztráty ze sankcí které jim ten "třetí" v debatě EU uvalil.

0/0
29.10.2014 12:57