Dobrá zpráva: Elitní policista Vincenz od policie neodchází

Šéf policejního týmu, který vyšetřoval například případ úplatných soudců v Litoměřicích, uniformu nesvlékne.

Martin Shabu 24.11.2011

Klíčový vyšetřovatel úplatných soudců - Petr Vincenz - u policie nekončí. Po sérii odchodů z protikorupční policie jde po dlouhé době o dobrou zprávu. Vincenz v úterý stáhl svou výpověď. Ve středu ho policejní prezident Petr Lessy spolu s dalšími kolegy vyznamenal za úspěšné odhalení dvou soudců litoměřického okresního soudu - Josefa Knotka a Ladislava Jelínka, kteří byli obviněni z přijímání úplatku a zneužití pravomocí.

Vincenz na Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) vedl oddělení operativy. Jak ČESKÉ POZICE dříve informovala, znalostí a zkušeností elitního detektiva Vincenze chtěla využít společnost Centropol Energy, která mu nabízela post provozního ředitele.

Dodejme, že vlna odchodů špičkových vyšetřovatelů se dotkla několika závažných kauz - nejcitelněji zřemě vyšetřování nákupů pandurů, dále kauz Tatra či Opencard. Proto i přes pozitivní zprávu o Petru Vincenzovi, nelze exodus klíčových vyšetřovatelů bagatelizovat, jak se o to počátekm tohoto týdne pokusil Tomáš Martinec.

mariemajerova Smutné je... že zůstává pan Martinec:-( 11:48 24.11.2011

Počet příspěvků: 1, poslední 24.11.2011 11:48 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.