Dobešovo sexuální desatero

Ministerstvo školství rozeslalo pravidla sexuální výchovy. Prý nic nemění a distancuje se od „sexuálního businessu“.

Ministr školství Josef Dobeš, psycholog s věčným úsměvem, včera rozeslal médiím svůj další nápad: dát v roce 2012 půl miliardy na školní psychology, aby jich bylo tisíc. foto: ©? MŠMTČeská pozice

Ministr školství Josef Dobeš, psycholog s věčným úsměvem, včera rozeslal médiím svůj další nápad: dát v roce 2012 půl miliardy na školní psychology, aby jich bylo tisíc.

V úterý pozdě večer, ve 21:21, rozeslala nová ředitelka komunikace ministerstva školství Renáta Bartková Sodomová pozoruhodnou tiskovou zprávu. Reaguje na čím dál častější zmínky v médiích o možných změnách v sexuální výchově na školách (o jedné cenzurované učebnici ČESKÁ POZICE informovala). Resort ministra Josefa Dobeše (Věci veřejné) prý nic nemění; sexuální výchova se bude vyučovat jako doposavad.

MŠMT: Od sexuálního businessu se distancujeme„Distancujeme se od ,sexuálního businessu‘,“ píše se v tiskové zprávě, která opět jako jediného Dobešova špatného předchůdce uvádí Ondřeje Lišku (Strana zelených). Tiskovou zprávu, jakési „Dobešovo sexuální desatero“, přetiskujeme v plném, nezměněném znění:

  1. Nic neměníme. Sexuální výchova se bude na školách vyučovat dále, jako doposud.
  2. Sexuální výchova se vyučuje a bude vyučovat v celé škále předmětů (Člověk a jeho svět, Výchova ke zdraví, Rodinná výchova, Občanská výchova, Přírodopis, Biologie).
  3. Rodina je prvním místem, kde se žák dozvídá o sexu. Vztah matky a otce, hierarchie, rodinné vztahy, to vše také patří k sexuální výchově.
  4. Učitel je po rodině další osobou, která má žáka o vztazích a sexualitě poučit. Sex je důležitou součástí života každého z nás.
  5. Distancujeme se od „sexuálního businessu“. Naším cílem je pomáhat školám, žákům a studentům, ne soukromým firmám.
  6. Chceme bránit zneužívání žáků a studentů soukromými firmami, které se všemi prostředky snaží získat přístup do škol.
  7. Peníze, které chtějí soukromé firmy získat ze školství skrze výuku sexuální výchovy, mají lepší využití (platy učitelů, zlepšení podmínek výuky…).
  8. Jsme otevřeni různým názorům na výuku sexuální výchovy. Zrušili jsme příručku o sexuální výchově jako povinnou. Necháváme ale na školách, jestli ji použijí či ne.
  9. Učitelé jsou ti, kdo rozhodnou, ne soukromé firmy. Jestli je příručka tak skvělá, jak o ní její autoři hovoří, pak ji jistě školy k výuce použijí.
  10. Ministerstvo školství, v tomto ohledu, nenavazuje na aktivity ministra Lišky a nepodléhá lobbingu.

Počet příspěvků: 2, poslední 28.9.2011 09:04 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.