Diskuse k článku

Do Evropy se rozšířila válka. Ví to politická elita?

Islámský stát působí na představivost, vyvoláváním strachu ovlivňuje mentalitu a jeho ukazování poprav hraničí s pornografií. Co se ještě musí stát, aby francouzská politická elita pochopila, že se honí za přeludem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

B. Rudolf

Právě vyvolávání nenávisti může vést k válce

Pátek 13 listopadu v Paříži byl relativně izolovaný teroristický čin, který v Evropě byl pochopen jako vyhlášení války. Francie a Británie bombardují ISIL, ale podle autorky článku tyto země nepochopily, že jsou ve válce.

To, co mi na článku nejvíc vadí, je ale to, že se snaží vyvolat hysterii. Nenabízí žádná řešení. Pouze se snaží vzbudit pocit, že jsme ve válce a že to evropští politici nepochopili. Pravý opak je pravdou. Budete bombardovat území cizího státu, aniž byste s tímto státem byli ve válce?

Čeká nás velice těžké období. Ale vyvolávání hysterie a nenávisti, může v Evropě opravdu vést k hybridní válce, kterou tak milují ISIL a Rusko.

0/0
6.12.2015 6:53
Foto

J80o91s10e66f 26K34u91c91i35r69e83k 4382789428

ISIL Rusko?

Již v roce 2002 mohly být představeny výsledky jeho geostrategických studií ministru obrany Donaldu Rumsfeldovi. Barnett je autorem dvou knih: The Pentagon´s New map (vydáno 2004) a Blueprint for Action (2005). Oběma tituly, které zatím existují pouze v angličtině, se zabývá Richard Melisch ve své knize Der letzte Akt: Kriegserklärung der Globalisierer (Poslední dějství: Vyhlášení války globalisty).

ONE STATE model ve čtyřech krocích

Naše zájmy jsou globální, proto musí být globalizace úplná a globální, říká Barnett. Dosažení ONE STATE modelu musí být realizováno dle teorie 4 toků (4 Flows). Kdo umíte německy, podívejte se na přehled jeho citací a teorií zde .

1. Neomezený proud imigrantů za účelem rozpadu usazených národů a zničení jejich kultur

Dle Barnetta nesmí žádný národ bránit přílivu uprchlíků. Speciálně se má dle jeho plánu zdesetinásobit příliv uprchlíků do Evropy. Kvůli rychle stárnoucímu obyvatelstvu si nemůže Evropa dovolit gastarbeitry, nýbrž bude muset následovat USA a otevřít

0/0
6.12.2015 8:49

Re: Právě vyvolávání nenávisti může vést k válce

T.zv. hybridní válku vedou Američané roky v Afghánistánu. Poslední "frontová" válka byla ta z Huseinem. Už nikdy žádná taková mezi mocnostmi nebude, protože tento typ válkyne mohou proti sobě vést jaderné mocností. Žádný tank už není bezpečný před moderní ruční protitankovou zbrani a tak náklady na výrobu tanků jsou dnes vyhozené peníze. A když Rusové předvádějí v Sýrii, že jsou schopni raketami s plochou dráhou letu zasáhnout cíl vzdálený 1500km s přesností 20m2, stejně jako to dokážou rakety ametické, že protiraketové systémy Ruska jsou na stejné úrovni jako USA, je všem jasné, že přímá válka s Ruskem by byla vzájemná sebevražda. A tanky a podobná předpotopní technika by mohla být masivně nasazena max. kdyby se do sebe pustily Saudská Arábie s Iránem, popřípadě, kdyby chtěl někdo z Arabů napadnout Izrael.

0/0
6.12.2015 11:30

B. Rudolf

Re: Právě vyvolávání nenávisti může vést k válce

Pod hybridní válkou jsem měl na mysli uměle vyvolané velmi vážné občanské nepokoje. Doufám, že nic horšího nám nehrozí. Ale vyvolávání atmosféry strachu, hysterie a nenávisti vytváří podmínky pro rozklad společnosti.

0/0
6.12.2015 13:20