Do dozorčí rady VZP míří za MPSV Luisa Petráková

Novou členkou dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny se má stát šéfka kabinetu exministryně práce Ludmily Müllerové.

foto: © ČTKČeská pozice

Novou členkou dozorčí rady Všeobecné zdravotní pojišťovny se má stát Luisa Petráková, šéfka kabinetu exministryně práce Ludmily Müllerové, která na této pozici zůstala i za Františka Koníčka. Současný ministr jde s návrhem na jmenování Petrákové ve středu do vlády, a jelikož v připomínkovém řízení nikdo neprotestoval, dá se čekat, že kabinet návrh přijme.

„Z hlediska vzdělání a vztahu ke zdravotnictví a sociální problematice nemám nic proti jmenování paní Petrákové do této funkce. Doporučení od mé předchůdkyně paní Müllerové jsem nijak nepřehodnocoval,“ řekl ČESKÉ POZICI ministr Koníček, podle něhož by měla Petráková nahradit v dozorčí radě VZP bývalého ministra zdravotnictví Tomáše Julínka.

V třináctičlenné dozorčí radě největší zdravotní pojišťovny by měli podle zákona sedět tři lidé jmenovaní vládou za resorty zdravotnictví, práce a sociálních věcí a financí. Zbylé členy volí Poslanecká sněmovna.

Petráková před nástupem na post šéfky kabinetu Müllerové působila jako vedoucí ekonomického úseku nemocnice v Jablonci nad Nisou a byla i poradkyní exministra práce Jaromíra Drábka (TOP 09). Zkušenosti má také ze soukromých firem, například Izostavu či Jablonexu.