Do čela UniCredit Leasing CZ se vrací Jiří Matula

Místopředsedou představenstva a obchodním ředitelem byl jmenován Jaroslav Jaroměřský.

Po téměř dvou a půl letech se do čela společnosti UniCredit Leasing CZ vrací Jiří Matula, který se stal s platností od 5. března 2013 předsedou představenstva a generálním ředitelem. Jaroslav Jaroměřský byl ke stejnému datu jmenován místopředsedou představenstva a obchodním ředitelem.

„Vracím se do UniCredit Leasing bohatší o zahraniční zkušenosti z oblasti nebankovního financování. Věřím, že se nám podaří s Jaroslavem Jaroměřským a dalšími členy představenstva navázat na mimořádně úspěšnou spolupráci z let 2006 až 2010, kdy se společnost UniCredit Leasing stala jedničkou na českém leasingovém trhu. Naším hlavním cílem nyní bude prohloubit spolupráci s UniCredit Bank a zefektivnit proces vlastního řízení,“ uvedl Matula.

Na návrh akcionáře bylo představenstvo firmy rozšířeno ze tří na pět členů. Nově jmenovanými členy představenstva se stali Angeline Michelle Kochová, která převezme zodpovědnost za oblast financí, Lukáš Musílek, zodpovídající za oblast rizika, a Dušan Keketi.

Jiří Matula dokončil ČVUT Praha v roce 1982, studoval také strategický management na A. D. Little – Boston. Od roku 1982 byl šest let správcem IT sítě ve společnosti MUZO. Do roku 1996 zastával pozici ředitele informačních technologií Živnostenské banky, pak byl deset let předsedou představenstva factoringové společnosti Transfinance. V UniCredit Leasingu CZ byl od září 2006 do září 2010 předsedou představenstva a generálním ředitelem.

Matula působil v rámci italské finanční skupiny od března 2010 jako šéf společnosti UniCredit Leasing Slovakia, od srpna stejného roku postoupil na pozici Regionálního manažera pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Od konce roku 2011 do roku 2012 byl generálním ředitelem na Ukrajině, kde aktuálně ukončil činnost. Matula hovoří plynně anglicky a rusky. Ve volném čase se věnuje golfu, divadlu a klasické hudbě.