Diskuse k článku

Díky moderní vědě by klimatické problémy mělo být možné vyřešit

Podle některých klimatických alarmistů, pokud okamžitě nesnížíme produkci skleníkových plynů, do 30 či dokonce deseti let zanikne naše civilizace. I bez lidstvem vyvolané změny klimatu nás však příroda ohrožuje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Novák 28.8.2019 14:29

Re: Zajímavé shrnutí dnešních výzev

Jadernou...

V. Novák 28.8.2019 14:28

Re: Zajímavé shrnutí dnešních výzev

Ja derbu elektrárnu je možné postavit za 5 let. Zejmína když se jedná o typový projekt.

Ovšem takových 30 trvá veškerá byrokracie a hlavně obejití obstrukcí ze strany Zelených Khmérů a u nás i EU - příkladem budiž Paks 2.

J. Vrzal 27.8.2019 12:00

Porucime vetru desti

Ano, my to vse vyresime, porucime vetru, desti. Staci jedine: dejte nam sve penize k vyreseni problemu, ktery jsme sami vyfabulovali,a o jehoz katostorficnosti vas tu uz skoro pulstoleti presvedcujeme.

Nedaval jste pri svem absolutoriu nejaky slib?

Ze se nestydite.

J. Vonšovský 26.8.2019 19:36

Zajímavé shrnutí dnešních výzev

Dobré shrnutí dnešních problémů. Napsáno racionálně, což je velké plus.

Jen si dovolím maličko polemizovat u některých bodů. Postavit jadernou elektrárnu je při dnešním standardu běh tak na 40 let, což je výrazně více, než kolik nám má zbývat. Při jejich urychlení (třeba následkem energetického hroucení kolabující civilizace) by určitě zase docházelo k šetření na jejich zabezpečení.

Vědci jezdí na ty konference i kvůli kontaktům. To by se se Skypem vytratilo. Zakalit s kolegy s příbuzných oborů naopak může vést ke vzniku interdisciplinárních studií, které vedou k převratným výsledkům. Těm, které pak mohou ten svět zachránit. Masová turistika je určitě daleko větší hrozba, než vědci.

Poslední část článku je už vyloženě honění dalšího zajíce. Ovlivňuje se to špatně a navíc to není lidská chyba. Navíc o tom, že magnetické přepólování mívá katastrofální důsledky jsem slyšel jen v bulváru, ne v seriózních publikacích. Fosilní záznamy na masové vymírání nepoukazují.

Samozřejmě jinak více tak

D. Stys 26.8.2019 17:45

Především musí přestat lidí přibývat

A pokud "se to zvládne" tak ne díky moderní vědě "na publikace" a "na citace", ale díky moderním technologiím, které fungují nejen na papíře.

Jirkav 26.8.2019 16:10

takový slepenec

Výrazy "jsem optimista" a "bude jaderná válka" moc dohromady nejdou, možná by stálo za to pochopit jejich skutečný význam...

A nešahejte na maso pro lidi - na světe je téměř 1 miliarda psů, kteří zkonzumují okolo 300 000 000 kg potravy denně, z velké části masa nebo z masa vyrobené, kterou doplňuje spousta dalších masožravých domácích miláčků. Volání po snížení konzumace masa je defacto volání po jejich „masové“ likvidaci. Také jsou zde lidé, kteří upřednostňují zemědělské plodiny hnojené hnojem namísto syntetických hnojiv.

A co se týče módního nasazování ekologických zdrojů a technologií „ať to stojí co to stojí“ je cesta do pekel a příštím generacím může nadělat více vrásek než užitku – vždyť už dnes začíná být veliký problém likvidace solárních panelů, ale naštěstí v USA už našli poměrně levné řešení – export odpadu do Afriky...