Diskuse k článku

Diktátorské tlupy chtějí rozdělit společnost, aby ji mohly ovládat

„Dvě třetiny společnosti se chovají podle hesla ,Třeba na jatka, ale hlavně že nás vedouʽ. Potřebují autoritu ve všech otázkách, jež ve svých životech řeší. Jinak jsou ve světě naprosto ztracení,“ říká v rozhovoru psychiatr Radkin Honzák.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Mnoho povyku pro nic

Pan doktor mě opět přesvědčil o tom, jaký rozdíl je mezi používáním selského rozumu a "vzdělanými kecy".

0/0
14.5.2019 13:34

Č. Berka

líbí se mi vedení rozhovoru

pan Houda se neposadil na zadek před naší psychiatrickou celebritou, Velkým Bavičem.

Pan doktor kecá - on přece jen diskuse někdy čte ...a protistranu v diskusi označuje za blbečky, děd Vševěd.

0/0
5.5.2019 19:51

Vidím to trochu jinak.

"Co to ale znamená, že je společnost rozdělená, a co je důvodem jejího rozdělení"."Diktátorské tlupy chtějí rozdělit společnost, aby ji mohly ovládat". To jsou dvě zásadní věci, které hýbou dnešní společností. Co je důvodem rozdělení společnosti? Jak jednoduché! Pravým důvodem rozdělení společnosti je volná soutěž politických stran. Stran, které si vytvářejí stáda svých "ovcí". Stáda která bojujií mezi sebou o moc ve státě. V čele těch stád jsou pastýři - politici politických stran, kteří ve jménu oné volné soutěže lidi rozeštvávají a ženou je proti sobě k níikoliv jejich, ale vlastnímu prospěchu. Další otázka. Kdo jsou to ty diktátorské tlupy? Opět velmi jednoduché. Jsou to politické strany, které mezi sebou bojují (volně soutěží) o moc nad občany. Jakmile té moci dosáhnou, okamžitě se jí chopí a diktují občanům svou vůli. Pravý opak skutečné zastupitelské demokracie.To nám však Radkin Honzák neřekne.

0/0
5.5.2019 13:01

Re: Vidím to trochu jinak.

Mno, tak pan Radkin Honzak, je totho nazoru, ze by se mela delat nepoliticka politika - tedy mela by tu byt vlada elit.

0/0
6.5.2019 8:56

Re: Vidím to trochu jinak.

Chceme skutečnou zastupitelskou demokracii? Pokud ano, potom by tu neměla být žádná vláda "elit" (každá vláda elit je vládou menšiny nad většinou, což je pravý opak demokracie), ale demos kratos - vláda občanů. Vláda jejich většinové vůle, svobodně vyjádřené pomocí kvalitního zákona o obecném referendu. Referendu, jehož výsledky musí být obecně závazné pro všechny. Jak pro občany, tak i pro moc zákonodárnou, výkonnou a soudní.

0/0
6.5.2019 9:23
Foto

Igorjansen

Nic takoveho nepise

Honzak v clanku nic o takoveho (nepoliticka politika) netvrdi, naopak ma hodne realisticky pohled - viz cast o tom, ze psychopatu v cele se nejde zbavit (coz je uplny opak teze o nepoliticke politice ci vlade elit) atd.

Jinak musim clanek hodnotit fakt vysoko, po dlouhe dobe opravdu ctivy clanek na Ceske pozici, naprosta hvezda mezi odpadem produkovanym Lekem, Shabu, Koutnikem atd...

0/0
6.5.2019 9:36

J. Křivan

Re: Nic takoveho nepise

Souhlasím, Houda roste před očima. Honzák je asi jako každý psychiatr hodně rozporuplná osobnost, česky řečeno střelenej. Navíc umí trefit hřebík na hlavičku, jo někdy taky do vlastního palce. Jeho hodnocení "konzumu" je přesné. Otázka "elit" je trvalá.

PS. Jako gymnazisté jsme s nadsázkou říkali, "Lidí je hodně, nás chytrých je málo". A pan doktor Honzák to myslí vážně.

0/0
6.5.2019 11:20