Diskuse k článku

Děsivý sen o rublu. A nebyl to jen sen.

I kdyby Ruská centrální banka dokázala rubl stabilizovat, špatný stav hospodářství této země se nezmění. Dlouhodobý pokles hodnoty rublu je totiž jen jedním z jeho projevů. Ruská ekonomika zřejmě narazila na strop svého růstového potenciálu z uplynulých 15 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Poděbradský 24.12.2014 17:24

Rubl

Pravým důvodem pádu rublu není hospodářství , není to cena oleje, je to jen a jen spekulativní politika! Od 1. ledna 2015 začíná svou existenci EAEZ - euroasijských ekonomický svaz. Dokumenty k němu, jeho právní zázemí, se psaly tři roky. K Rusku - Kazachstánu - Bělorusku se připojuje Arménie a brzy i Kyrgyzstán. EAEZ - to je budoucnost euroasijské integrace, to je i Banka. A perspektivní je to i emise nových eurasijských peněz. Je docela možné, že nijak nepropojených s dolarem. Jsou to nové horizonty a zcela jiná geopolitická situace. A všechno to začíná od 1. ledna - o dva týdny. Západ chce za každou cenu zadržet, odložit faktické fungování euroasijský svazu. Prostřednictvím provokování Putina na tvrdé kroky ve finanční sféře, vycházející mimo rámec současných pravidel.

J. Podešva 25.12.2014 15:38

jednotně kupředu, zpátky ni krok

Z východu přichází záchrana dekadentního Západu. Odstěhujme se všichni na Východ, pod ochranu Ruska, Kazachstánu a Kyrgyzstánu - to je naše budoucnost. Ehmmm, doufám, že ne :-D

K. Plíhal 25.12.2014 22:06

Re: jednotně kupředu, zpátky ni krok

A rozjedeme to tam jako naši pradědové v Americe před několika staletími! To bude mejdan! Nebo Majdan? Teď nevím :-)

K. Plíhal 25.12.2014 22:39

Re: Rubl

Už se tam odstěhujte, tuším, že Vám to píšu již podruhé. Chybí Vám odvaha nebo si nejste tou obhajobou Ruska jistý?

J. Poděbradský 26.12.2014 8:15

Re: Rubl

psychopat?? Reste si vlastni bydleni

K. Plíhal 27.12.2014 18:12

Re: Rubl

Mně nejde o Vaše bydlení, ale duševní zdraví. Je škoda, aby člověk jako Vy, který má ve všem jasno, žil v této shnilé, fašisticko-imperialistické západní společnosti, když kousek na východ existuje stát, který splňuje Vaše ideály o vyspělé společnosti.

J. Křivan 27.12.2014 20:49

Re: Rubl

Pane Urbanče, to jste se moc nevytáhl. Už jsem u Vás zažil lepší chvilky.