Diskuse k článku

Děsivý sen o rublu. A nebyl to jen sen.

I kdyby Ruská centrální banka dokázala rubl stabilizovat, špatný stav hospodářství této země se nezmění. Dlouhodobý pokles hodnoty rublu je totiž jen jedním z jeho projevů. Ruská ekonomika zřejmě narazila na strop svého růstového potenciálu z uplynulých 15 let.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Poděbradský 23.12.2014 10:39

Re: Tyhle hovadiny dostáváte přímo z Kremlu,

Víš Jiříku kdyby si nebyl za bl bce, tak bys musel vědět , že tyto infa pochazejí z oficiálních statistik vydavané http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/rusko-zahranicni-obchod-zeme-19088.html kdyby si se vzdelaval tak tady nebudes za Janka Vyskoc!!

J. Václav 23.12.2014 12:19

Vždyď jsem říkal, že je to přímo z Kremlu.

J. Poděbradský 24.12.2014 17:25

Re: Vždyď jsem říkal, že je to přímo z Kremlu.

Jak říkávál můj dědeček, to si tak bl bé nebo jen navedené

J. Poděbradský 23.12.2014 7:36

P.S:

Takovy desivy sen jsme si prozili taky, kurz koruny / usd  byl najednou 42 :1 ..... a co se  stalo. NIC " ceske firmy najednou lepe exportovali a my jsme najednou prestali kupovat zahranicni zbozi. Tedy spis bylo dulezite kolik kdo vydelaval....

J. Zima 23.12.2014 11:17

Re: P.S:

Srovnáváte nesrovnatelné. Kurs dolaru 42:1 nebyl způsoben pádem koruny, nýbrž posílením dolaru vůči všem měnám. Dobře se pamatuju jak tehdy byl  kurs 0.8 dolaru za euro. Vzhledem k tomu, že naším hlavním obchodním partnerem je Německo, tak se opravdu nic moc nedělo, kromě zdražení ropy a některých dalších surovin, co se obchodují v dolarech.

K. Vyšata 23.12.2014 1:00

Jak se zbavit děsivých snů?

Třeba si porovnat dluh Ruska se zadlužením většiny států EU, taky je zajímavé srovnání výše nezaměstnanosti, ruských 5% s evropskou mírou nezaměstnanosti, závislost Ruska na ropě a plynu, z cca 50% v roce 1997 na necelých 19% v roce 2014, s dost tlustou finanční reservou kolem 400 miliard dolarů, s pevnou pozicí prezidenta, úžasnou podporou občanů a v neposlední řadě s vyslovenou podporou Číny která cítí obrovskou příležitost ve spolupráci s Ruskem. Čím víc bude Rusko odstrkováno a sankciováno, tím víc bude donuceno ke spolupráci s asijskou oblastí a ta je ve fázi bouřlivého rozvoje. Možná že děsivý sen o rublu se časem změní v děsivý sen o euru a dolaru.

V.Hricák 27.12.2014 6:01

Re: Jak se zbavit děsivých snů?

O jednom jsem přesvědčený. To lepší jsme si již prožili a to co nás čeká v budoucnu už bude jenom horší. Místní rusobijci nechápou jeden fakt. A to, že pro ekonomický růst je důležitá souhra více faktorů. A v porovnání Rusko- západ mi vychází, že jich má více Rusko. To, jestli jich Rusové dokážou využít, je věcí druhou. Zatím se ale zdá, že ano. Bohužel, ale všechno směřuje ke konci lidstva. Američané posunuli svůj dluh do nesplatitelné roviny. A pokud je pravdou, že hodlají v následujících letech utratit na výzbroj bilion dolarů, znamená to jediné, Chystají se na válku s Ruskem. Až si budou jistí, že mají šanci uspět, válka vypukne. Můj soukromý odhad je 3-5 roků. Do té doby bude americký senát dál posunovat výši dluhového stropu. Jednak proto, aby bylo na zbrojení a jednak proto, aby udrželi národ v jakous, takous klidu. Jedině změna rovnající se zázraku by mohla změnit již nastoupený směr.

J. Poděbradský 22.12.2014 19:00

rubl nebo dolar?

Rusko má potíže, to opravdu má, ale jsou to jiné potíže, než v roce 1998. Tehdy Rusové horečně nakupovali brambory, konzervy, maso, snažili se předzásobit moukou, netekla voda, byly výpadky proudu. Dnes Rusové horečně nakupují auta, elektroniku, mobilní telefony a podobné serepetičky, které vůbec nepotřebují. Nákup potravin je v běžných mezích. Putin teď nemusí dělat nic. Současnou poptávku po ropě uspokojí  bez potíží ze sibiřských vrtů, které se ještě nemusejí čerpat a barel ropy z nich má náklady tak 15 USD. V ostatních vrtech přivřeli kohoutky a počkají si. Rubl padal rychleji než cena ropy, Ruský federální rozpočet je v přebytku. Do tří měsíců se zřejmě vyhlásí moratorium na splácení půjček v zahraničních měnách a nebo ho ani nevyhlásí a prostě jen nebudou platit. Do zahraničí sice odtékají dolary, ale to jsou jen papírky. Stroje, technologie, továrny, linky a zlato, to pěkně zůstává pod kontrolou ruské armády a v té chvíli může být Putinovi jedno, že je u vchodu závodu na turbíny

F. Rudl 23.12.2014 0:08

Re: rubl nebo dolar?

teda, vy jste odborník na úrovni putina, klause a zemana. a ještě mnohých podobných. jen nevím, za co budou kupovat jídlo. co myslíte? za ruble nebo za nudle?

J. Poděbradský 23.12.2014 7:30

Re: rubl nebo dolar?

Pane odborniku, v RF je oficialnim platidle rusky rubl. Tak jako v Cesku je ceska koruna

Tatana 23.12.2014 15:33

Re: rubl nebo dolar?

Jídlo si již dokáží vyrobit sami, krmivo dovážené z Polska přenechají nám, stejně jako náklady na zdravotnictví, potom až se v našich organismech nastřádá dost Eček.

Už pár let řešili problém, jak vypovědět dlouhodobé smlouvy na dovoz nekvalitních potravin a přitom nemohli do řetězců dodávat vlastní a lepší. Tak to vzali z jedné vody načisto. Jsem zvědava, jestli budou arbitráže řetězců a "embargistů" a jak dopadnou. Rozhodně to bude pro nás všechny poučné.

V. P 23.12.2014 8:07

Re: rubl nebo dolar?

"Do tří měsíců se zřejmě vyhlásí moratorium na splácení půjček v zahraničních měnách a nebo ho ani nevyhlásí a prostě jen nebudou platit."

Bankrot se tomu říká, není-liž pravda?

J. Křivan 23.12.2014 10:52

Re: rubl nebo dolar?

Pane P. možná že jó, možná že né.

J. Poděbradský 23.12.2014 10:53

Re: rubl nebo dolar?

Presne tak, jmenuje se to bankrot a  hrozi to vsem FIAT menam

J. Václav 22.12.2014 17:36

Rubl, co to je ?

Tím se dá ještě někde platit ?

J. Poděbradský 22.12.2014 18:07

Re: Rubl, co to je ?

pro tebe to napisu pomalu a zretelne! Rubl je statovka vydana Ruskou centralni bankou a je platna na uzemi RF jako oficiální směnečný prostředek

J. Václav 22.12.2014 20:20

Vždyť říkám, že už se s tím nedá platit.

To mám jet do Ruska, abych si za něj něco koupil ? Tak leda vytřít pr del, hlavně aby nebyl už použitej.

J. Křivan 22.12.2014 21:29

Re: Vždyť říkám, že už se s tím nedá platit.

Pane Václave, Vy na ČP ještě stále přispíváte? Není Vám lépe na LN? Tam lze podstatně lépe exhibovat a na stará kolena si trochu zasprosťačit.

J. Václav 23.12.2014 9:19

Pan Křivane, neexhibuji,

jen chci na stará kolena těm mladým naznačit, že s bolševickou chátrou se jinak komunikovat nedá. Co na srdci to na jazyku, a vůbec se za to nestydím, oni se mnou zacházeli podstatně hůře.

J. Křivan 23.12.2014 10:43

starého psa novým kouskům nenaučíš

Pane Václave, můžete mně přiblížit co má "bolševická chátra" společného se současným ruským kapitalismem a potažmo rublem? Pokud Rusko něco připomíná, tak je to zmodernizovaná "carské impérium" v nových podmínkách a bez cara. A to mu nejspíš trochu křivdím.

PS Z Vašeho pseudovulgárního slovníku si vnoučata nic neodnesou, skoro se mi nechce věřit, že se s nimi tímhle tónem vůbec bavíte, pokud ano, jste jim nejspíš jenom pro smích.

J. Václav 23.12.2014 12:34

Co má společného Putinův režim s bolševizmem ?

Přece to hlavní a to je ideologie. Mohou předstírat kapitalizmus jak chtějí, stejně bolševizmus nezapřou. Vykořenit tak zrůdnou ideologii nejde za 20, ani za 50 let, proto s lidmi, kteří jim tleskají komunikuji tímto způsobem. Vím, že je nás čím dále tím méně, kdo pamatují dobu, kdy jsme pro rusy byli jen ovce, se kterými mohli nakládat dle libosti, proto o tom často hovořím i se svými potomky, aby byli obezřetní a nenechali se zmást pověstnou ruskou věrolomností. Rozhodně se mi nesmějí i když smích je kořením života. Zjišťuji, že Lidovky.cz jsou skutečně lepší platformou pro konfrontaci názorů na Rusko a komunisty.

Tatana 23.12.2014 15:45

Re: Co má společného Putinův režim s bolševizmem ?

Pane Václave, problém je v tom, že pro Američany , Angličany a Francouze jsme papír na vytření konce zad.

Tudíž si obě strany o nás, dle Vás, a dle mne, myslí totéž.

Důležitější je ovšem, co si o sobě myslíme a jak se chováme my.

No, a náš jediný přímo volený pan president nehodlá posloužit ni jedné, ni druhé straně.

Ovšem, je-li Vám milo, můžete sebou nechat vytírat libovolnou stranu, od toho tu máme demokracii.

J. Václav 23.12.2014 17:43

Milá Tatano, z hlavou vztyčenou

se dá koukat i po krk v ho vnech, zadek si se mnou nevytírali ani komunisté, spíše bych řekl, že měli ze mne strach. Myslím, že když budeme hrdni na to co umíme a dokážeme, že se dá přežít i ta krize demokracie. Peníze nejsou všechno a nejhorší lidskou vlastností je chamtivost a patolízalství.

J. Křivan 23.12.2014 18:20

gratuluji

Pane Václave, jak tak čtu, když už Vás nikdo nepochválí, pochválíte se alespoň sám.

J. Podešva 23.12.2014 19:20

píšete to moc hezky, paní Taťáno, až na to ...

Až na to, že náš jediný přímo zvolený prezident nemá na osudy České republiky téměř žádný přímý vliv. Ovšem nepřímý, to ano. V tom ohledu se vám zřejmě velmi zamlouvá, jak Zeman velebí Putina a chválí Rusko. Nemáte pocit, že skrze něj sloužíme Rusku jako onen papír, o němž píšete ?

Tatana 24.12.2014 0:21

Re: píšete to moc hezky, paní Taťáno, až na to ...

Furt radši papír, než aby si někdo na našem území stavěl mučírny, nemyslíte?

Náš pan president má takovou  povahu, rád lidi popichuje, oni se pak totiž vybarví.

JInak ještě otázečku, kterýpak z našich presidentů na osudy České republiky, nebo Československa, přímý vliv měl?

K. Plíhal 25.12.2014 22:18

Re: píšete to moc hezky, paní Taťáno, až na to ...

U nás má prezident především tu reprezentativní funkci než-li výkonou z pohledu moci. A to Zeman a asi někteří voliči nepochopili. Když mohl vládnout, tak se urazil jako spratek a zalezl do lesů, aby mohl rozdávat moudra bez rizika ztráty volební kytičky. Je to jen divadlo pro naivky, kteří si myslí, že Zeman něco dokáže a že z titulu funkce lze jej srovnávat s pozicí prezidenta v USA či Rusku. Je nabubřelý stejně jako Klaus.

J. Poděbradský 23.12.2014 8:41

Re: Vždyť říkám, že už se s tím nedá platit.

ti  raději nikam nejezdi, nic neřeš a hlavně NEPŘEMÝŠLEJ

J. Kučera 22.12.2014 14:15

vysvětlení

Příspěvek "RUB / JUAN stabilní?" je reakce na Jiřího Poděbradského níže.

J. Kučera 22.12.2014 14:14

RUB / JUAN stabilní?

Dobrý den,

z jakého zdroje čerpáte, když tvrdíte, že kurz ruského tublu k čínskému juanu (renminbi) je stabilní?

Například sama ruská centrální banka to vidí poněkud jinak:

http://www.cbr.ru/eng/currency_base/dynamics.aspx?VAL_NM_RQ=R01375&date_req1=01.01.2014&date_req2=22.12.2014&rt=2&mode=2