Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 12.10.2015 15:05
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Na to, že je to psycholog,

je jeho reakce na situaci v Maďarsku dosti povrchní. Tamta francouzská vláda na hoře jsou stejní Francouzi jako ti dole, nepřiletěla z Marsu a někdo ji zvolil, a prostě nedokázala vyřešit společný problém s imigranty, kteří se u nich usadili. A co když si Maďaři prostě taky nevěří, že by imigranty dokázali asimilovat? A je situace, za které přicházeli muslimové na západ Evropy, srovnatelná s tou dnešní, když je Západ ve válce proti některým režimům v dotčených islámských zemích? A co maďarské historické zkušenosti s Osmany? Tak hlavně, že nás psycholog poučil o tom, jak imigranti posilují USA. Pak si přečteme zase o nějakém bláznovi se sapíkem u kina nebo ve škole, o mučení ve vězení, o zdi na hranici s Mexikem atd. Americký velkohubý žvanil.

Re: Na to, že je to psycholog,

K hodnocení vlád: lze podle Zimbarda použít implikaci hrozná vláda - hrozní občané, tj. hrozný Orbán - hrozní Maďaři? Odpověď ne by byla objektivně pravdivá anebo politicky korektní?

dvě poznámky

1 pan Houda se lepší a lepší

2 zřejmě špatný překlad v pasáži o Dr.Honzákvi vyznívá, jakoby nikoliv někteří lidé, ale R.H., se oddával kultu smrti. Což je nesmysl.

Re: dvě poznámky

S bodem jedna souhlas, velmi zajímavý článek. Sám Stanfordský experiment ukazuje jak slabá je ta vrstva v mozku, která dělí "zlo" od "dobra" a pragmatizmus od vznešených ideálů.

Další procenta

ve společnosti je cca4-5% psychopatů II. typu- deprivantů, mezi politiky a manažery je těch procent 30. A tito lidi hýbou světem. Psychopat II. typu je úspěšný člověk- lze ho s odstupem času po jeho vystoupení na scénu charakterizovat 20 znaky- dle Harea. A těch zmíněných 20-30 % lidí musí na tyto lidi upozorňovat. Více v dokumentu Ryba smrdí od hlavy, který vysílala ČT -2 - 7.10.2015 ve 22.30, nebo v knize od Koukolíka- Vzpoura deprivantů.