Delfíni v Praze budou. Ale bez delfínů...

Pořadatel kontroverzní akce plánuje místo delfínů jiné vystoupení. Zřejmě nechce vracet vstupné.

Začíná to vypadat jako špatný vtip. Nejdřív se měla akce Delfíni v Praze konat v dubnu na Rohanském nábřeží. Protože si však pořadatel nezajistil všechna potřebná povolení, přesunul akci do Libuše a změnil datum. Delfíni měli začít s vystupováním od 20. června a majitelé vstupenek si museli představení přerezervovat.

Jenže show nezačne ani v novém termínu, protože ministerstvo životního prostředí dovoz delfínů v pátek zakázalo (více se dozvíte v článku Delfíní show v Praze: Stan stojí, povolení k dovozu zvířat je v nedohlednu). Organizátor Artur Kaiser se sice může proti rozhodnutí odvolat, jenže vše potřebné už za čtrnáct dní rozhodně vyřídit nestihne. Nyní navíc přiznal, že delfíni do 20. června skutečně nepřiletí. Pokud však někdo očekával, že organizátor celou kontroverzní akci definitivně zruší a vrátí lidem vstupné, mýlil se.

Místo toho přišel s další z řady úhybných manévrů. Od 20. června podle aktuálního prohlášení na oficiálních stránkách akce začne náhradní program s názvem AQUA AQUA, „ojedinělý zábavně vzdělávací projekt, který v současnosti nedokáže v České republice nabídnout žádný cirkus ani zoologická zahrada“. Co přesně bude jeho obsahem, má pořadatel upřesnit v nejbližších dnech, již nyní je však jisté, že akce bude bez delfínů. Lze předpokládat, že v něm bude nějakým způsobem figurovat mrož, protože ten, na rozdíl od delfínů, povolení k dovozu od ministerstva životního prostředí dostal.

Vrátí vstupné?

Tato alternativa však majitele vstupenek těžko uspokojí, chtěli přece vidět delfíny. Na facebookovém profilu akce se tak množí naštvané komentáře lidí, kteří si již jednou museli znovu naplánovat výlet na delfíní show, již ale neuvidí (organizátoři tentokrát negativní komentáře nestíhají mazat, jako to mnohokrát dělali v minulosti).

Další diskutující si stěžují, že jim organizátoři nechtějí vrátit peníze. Údajně by jim je vrátili pouze v případě zrušení akce, nikoliv v případě „drobné“ změny v programu.

Z komentářů na  facebookových stránkách akce:

„A když mám na 21. 6. lístky a i na plavání tak co jako?????? Přestává mně toto bavit opravdu!“ Pavlína Pricová

„Zkoušela jsem vrátit lístky a nejde to, pokud show nebude zrušena!“ Dagmar Sekelezova

Telefonní číslo, které je na stránce uvedeno, je nedostupné, a pevnou linku, na které se má provádět rezervace vstupenek, nikdo nezvedá.

Odpůrci akce z řad ochránců zvířat, kteří na podivné praktiky kolem show od začátku upozorňují, nyní berou celou situaci s humorem. Po internetu šíří kreslený vtip, na kterém místo delfínů vystupuje mrož, jehož zpodobňuje sám organizátor akce, bývalý artista Artur Kaiser.

Počet příspěvků: 2, poslední 4.6.2013 05:59 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.