Delfíni ani mrož nepřijeli, začal lachtaní cirkus

Místo delfíní show proběhlo ve čtvrtek cirkusové představení lachtanů a tučňáků. Dočkají se majitelé vstupenek slibovaných delfínů na podzim?

Mnoho měsíců čekali majitelé vstupenek na avizovanou show Delfíni v Praze. Nejdříve se akce měla uskutečnit koncem dubna na Rohanském nábřeží, ale protože si pořadatel nevyřídil potřebná povolení, přeložil začátek na 20. června. Ve čtvrtek jsme se však delfínů také nedočkali.

Dovoz delfínů pro komerční účely je totiž zákonem zakázán, a tak ministerstvo životního prostředí akci nepovolilo. Místo delfíního představení pořadatel Artur Kaiser lidem, kteří si zakoupili vstupenky, připravil náhradní show: Aqua aqua s lachtany, želvami, papouškem a podobnou zvěří, která zákazu dovozu nepodléhá.

Představení však nemá podle Kaisera delfíny nahradit, ale má být jen bonusem k delfíní show, která se má pouze opět přeložit, tentokrát na podzim. Někteří majitelé vstupenek na původní show již požádali o vrácení vstupného. Na internetových stránkách akce je však uvedeno, že vstupné se bude vracet tehdy, když se delfíny nepodaří nějakým způsobem dovézt do konce října.

Aqua aqua je jen cirkus

Představení Aqua aqua, na němž byl v pražské Libuši redaktor ČESKÉ POZICE přítomen, není úplně špatné a přítomným dětem se většinou líbilo. Ale účast valná nebyla, na show přišlo odhadem něco přes sto lidí, z nichž ještě podstatnou část tvořili novináři a jejich rodinní příslušníci, kteří od pořadatele dostali každý po čtyřech vstupenkách zdarma.

Co má s vodou (aqua) společného had či suchozemská želva, to už hlava nebereŠlo však spíše o běžný cirkus, který má s avizovanou velkolepou delfíni show pramálo společného. Koná se v klasickém cirkusovém stanu a místo slibované soustavy bazénů se lachtani během představení cachtali v bazénku o průměru několika metrů a hloubce zhruba padesáti centimetrů. Původně navíc pořadatelé slíbili také mrože, který nakonec, stejně jako delfíni, z nějakého důvodu také nedorazil. Co má s vodou (aqua) společného had či suchozemská želva, to už hlava nebere. Drezéři navíc dost improvizovali, protože show cvičili na poslední chvíli, a uvaděči četli vše z papírů. Za pozitivní lze považovat, že představení mělo i naučnou část, kdy uvaděči dětem o zvířatech vždy také něco řekli.

Jako dárek za čekání tedy snesitelné, ale nyní majitelům vstupenek nezbývá než celé léto věřit, že tentokrát pořadatelé slib dodrží. Ať už ten s podzimním termínem delfíní show, nebo ten o vracení vstupného. „Jen doufám, že delfíni budou a že představení bude mít podstatně větší úroveň než toto,“ komentovala představení Barbora Fárová, která spokojena příliš nebyla a se dvěma syny opustila představení Aqua aqua už o přestávce.

Demonstrace? Propadák!

Nutno dodat, že ještě větší propadák byla ekologickými aktivisty naplánovaná demonstrace proti týrání zvířat. Na facebooku se jich přihlásilo několik stovek, na místě se jich však, snad kvůli vedru, sešlo jen asi pět. „Jdeme bojovat proti týrání zvířat, protože podle mě patří do přírody, a ne do cirkusu,“ vysvětlila své důvody demonstrující Martina.

Aktivistka Jana zase upozornila na to, že ve čtyřicetistupňovém vedru, které ve stanu panovalo, se asi přítomným tučňákům, zvyklým na arktické klima, moc dobře nedaří. Nejspíš má pravdu, nicméně po zjištění, že na místě protestuje téměř sama, se stejně jako hrstka ostatních odebrala zklamaně domů.

Počet příspěvků: 1, poslední 21.6.2013 12:24 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.