Diskuse k článku

Daniel Münich: Penzijní reforma? Nabídnout školky.

„Tvůrci penzijních reforem se soustřeďují jen na konstrukci známých tří důchodových pilířů. Jenže spíš je třeba podporovat zaměstnanost a porodnost,“ tvrdí ekonom Daniel Münich z think tanku Idea při CERGE-EI. Systém daní a dávek drží české matky dlouho doma s dětmi. A pak nemohou najít práci...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Co bude za 40 let lidé neuvažují. Rychlý prachy, carpe diem.

..."Také nevěřím, že lidé budou mít více dětí nebo více pracovat, když jim dáme výhled, že za čtyřicet let dostanou za odměnu vyšší důchod. V takovém horizontu lidé neuvažují.

Stačí se podívat na živnostníky, kteří odvádějí co nejnižší sociální pojistné a ani si na důchod nespoří. Tito lidé buď budou ve stáří třít opravdu bídu, anebo – pokud se na to společnost nebude ochotná dívat – dostanou nějaké dávky od státu. A ty půjdou již z toho mála, co ve státním rozpočtu máme. Je to časovaná bomba..."

0/0
14.12.2014 9:38

I. Patta 677

Jaký je rozdíl mezi pány Škromachem, Drábkem a Münichem?

Žádný. Všichni jsou absolventy VŠ Elektrotechnické. Jen pan Münich zatím nebyl ministrem práce a na rozdíl od pánů Škromacha a Drábka se následně vzdělával v ekonomii. Bohužel ekonomie, v současné podobě, má jen finanční rozměr. Jinak řečeno, ekonomie nemá lidský rozměr. Proto společně s P. Hamplem říkám: Zakažme ekonomům mluvit do penzijní reformy. Dostupné na adrese: http://blog.ihned.cz/c3-51087050-06b000_d-51087050-06b000_d-51087050-zakazme-ekonomum-mluvit-do-penzijni-reformy

0/0
14.12.2014 9:00
Foto

V.Hricák

Vše už tady bylo

Bolševík měl zvrhlou ideologii, ale v efektivitě st. správy se mu už nikdy nevyrovnáme.Už jenom fakt, že všichni museli pracovat měl hodně do sebe.Dlouhodobé sociální dávky bych jednoduše zrušil a nahradil je umělou zaměstnaností.Když se kolem sebe rozhlédneme, všude je co dělat.Topíme se ve špíně a odpadcích a doma nám leží 600 tisíc nezaměstnaných, z nichž značná část pobírá soc. dávky celá desetiletí.Ti nám vcelku zbytečně odčerpávají peníze, které nám pak chybí pro doopravdy potřebné.Další kapitolou je přesun výrobních kapacit za levnou pracovní silou a neexistujícími ekologickými a sociálními limity mimo prostor EU.Hrstce mocných se zvedají již tak astronomické příjmy na úkor pracujících v EU.Brusel nevidí, nebo spíš nechce vidět , jak nám rok od roku ubývá továren a zvyšuje se dovoz z těchto destinací.

0/0
13.12.2014 7:46

Trochu mi vadí to zacílení na nízkopříjmové rodiny.

Takže vše odskáče zase zužující se střední třída. Ta musí zaplatit vše. To mi opravdu nesedí. A odkud víte, že si živnostníci na důchod neodkládají? Tak hloupí nejsou, aby jim nedošlo, že pokud se nezajistí sami, tak od státu nic nedostanou. Oni si ukládají, ale tak, aby stát a pan Munich nevěděli. Znám ženu, která investuje do alkoholu. Říká, že v krizi za lahev rumu dostane třeba pytel brambor a alkohol ve sklepě je jistější, než peníze v bance. Penězi nepůjde pravděpodobně ani zatopit, nato mají moc těch bezpečnostních prvků.

A jestlipak někdo udělal statistiku bohatých důchodců. Oni totiž nejsou jen chudí. To jen televize si vybere vždy tu nejzoufaleji vypadající stařenku, kterou nechá do mikrofonu skuhrat "to je špatné, to je špatné". Ostatně my, co jsme starší, víme, jak stát vynechat ze svých životů. No a tu znalost se snažíme přenést i na své děti.

0/0
12.12.2014 14:25