Dana Trezziová už nechce být prezidentkou daňařů

Bývalá náměstkyně ministra financí, která teď pracuje pro auditorskou firmu BDO, stáhla kandidaturu do prezidia z časových důvodů.

Bývalá náměstkyně ministra financí Dana Trezziová, která pracuje pro auditorskou firmu BDO, stáhla svou kandidaturu do prezidia Komory daňových poradců ČR (KDP). „Rozhodla jsem se o tom čistě z časových důvodů. Práce v prezidiu komory by mohla zabrat zhruba jeden až tři dny v měsíci a já preferuji věnovat se soukromé firmě BDO,“ sdělila ČESKÉ POZICI Trezziová, která jako členka prezidia chtěla kandidovat i na prezidentku komory. Trezziová se nedávno proslavila tím, že řídila tým expertů BDO při zpracování forenzního auditu Věcí veřejných.

Kromě Trezziové by se v čele KDP rádi viděli další dva exnáměstci ministra financí, kteří měli na starosti i daně: Michal Frankl (1997–1998) a Peter Chrenko (2007–2010), který pracuje pro auditorskou a poradenskou společnost PricewaterhouseCoopers. Horkou kandidátkou je však i současná členka prezidia Petra Pospíšilová, která v ČSOB řídí oddělení daní.

Komora daňových poradců ČR bude po třech letech volit nového prezidenta. Jiří Nekovář, který tuto organizaci – klíčovou při tvorbě daňových zákonů – řídí již 15 let, už loni deklaroval, že kandidovat nebude. Valná hromada se sice koná až 7. října, ale kandidátů do prezidia, z jehož členů se pak volí samotný šéf, je již sedmnáct. Komora má zhruba 4400 členů. Členství je povinné.

Asi 1500 členů komory se daňové problematice věnuje systematicky denně a v tomto oboru i podniká. Mezi špičkové odborníky patří asi 200 lidí a je eminentní zájem, aby tuto skupinu komora podchytila s cílem vytvářet kvalitní výstupy pro tvorbu legislativy a aplikaci zákonů, které se týkají daní.

Počet příspěvků: 1, poslední 14.9.2011 02:14 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.