Diskuse k článku

Dana Drábová: Temelín může mít palivo z USA i z Ruska

Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost v rozhovoru také říká, že v dnešním světě se nevyhneme úvahám, co by kdyby… To, že by se dodávky jaderného paliva používaly jako prostředek nátlaku, ale zatím považuje za spikleneckou teorii.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V.Hricák 11.7.2014 8:41

Paní Drábovou považuji za žijící důkaz toho,

že u žen se málokdy snoubí krása s chytrostí.V hlavě to má srovnané,vystupuje bez emocí a uvažuje pragmaticky.Kéž by mohla školit naše politiky.Bylo by krásné žít v zemi,kde by platilo,že 1+1=2.

H. Cela 12.7.2014 15:48

Re: Paní Drábovou považuji za žijící důkaz toho,

Nevím, jak V.Hricak vypadá, ani nic o vztahu mezi krásou a chytrostí u mužů. Ve svém příspěvku se však v určitém směru projevil jako hlupák. Omluva by to snad spravila.

R. Jackl 10.7.2014 14:15

Zizko

Skoda ze Zizka si neodpustil poznamku  prazskych kavarenskych povalecu o nesolidnosti dodavek z Ruska , peotoze je  US valka na Ukrajine! Jen by mne zajimalo, kdy Rusko neco nedodalo nebo porusilo obchodni smlouvy ?Na rozdil nikomu nevyhrozuje sankcemi a blokadami a plni dohody!!

J. Václav 10.7.2014 20:06

Prodávat

jaderné palivo je takový vejvar, že jen blbec by neprodal komukoliv, zvláště když hospodářství Ruska je založeno na prodeji surovin, které jsou jinak dostupné na celém světě. Jakékoliv embargo by Rusy položilo ekonomicky, navíc mají přehled o jadených technologiích kupujících. Když budu prodávat prezervativy tak mám přehled o tom kdo a jak často souloží.

J. Křivan 10.7.2014 20:42

Re: Prodávat

Doporučuji nastudovat, než příště zveřejníte hlubokomyslnou úvahu o dostupnosti palivových článků ve světě. Jen tak mimochodem, palivové články již dávno nejsou surovina. http://www.unece.org/fileadmin/DAM/energy/se/pp/unfc_egrc/unfc_ws_IAEA_CYTED_UNECE_Santiago_July2013/10_July/1_Bruneton_Ursources.pdf

J. Václav 11.7.2014 9:36

Díky pane Křivane,

hodně zajímavý elaborát, alespoň vidím, jak bývají úvahy někdy odlišné od realit. Stále v tom ale nevidím, proč bychom měli být Rusům vděčni za to, že nám milostivě prodávají jaderné palivo. Už se toho nezbavím, že co přišlo z východu ..... atd.

V. Novak 15.7.2014 18:34

A proč bychom jim měli být vděční?!?

On někdo požaduje vděčnost? Pokud vím, Rusové hlavně chtějí, aby jim odběratel zaplatil včas a vše, co má nasmlouváno.

Doby "bratrského" barterového obchodu jsou dávno pryč. "Tady zboží - tady peníze. Jsme oba solidní obchodníci - a nějaké bratření si můžeme schovat k vodce. Ale kšeft je kšeft."

Proto jsou Rusové taky úspěšní v dodávkách (nejen) jaderných elektráren na klíč. Na rozdíl od USA nebo EU nepodmiňují obchod ideologií. Zboží - prachy - šlus!

J. Křivan 10.7.2014 20:49

Re: Zizko

Pane Jackl, jako nejspíše služebně starší Vám doporučuji přečíst si některé starší články Jana Žižky, možná si pak opravíte svůj názor.

R. Jackl 10.7.2014 22:55

Re: Zizko

pardon, ale nehodnotim jeho starsi clanky, ale jeho vystrel naslepo  v tomto clanku!

P. Mach 11.7.2014 20:18

Jediná US válka

je ve tvým vychlastaným mozku.

12.7.2014 15:55

Re: Zizko

Jackle, seber se už konečně a přestěhuj se do toho svého milovaného a veleúspěšného Ruska.  Země, která i s ohromnými přírodními zdroji které má, nedokáže zajistit svým obyvatelům rozumný životní standard. Leda chlast a mylný pocit že jsou velmocí.

J. Václav 10.7.2014 9:49

Myslím, že nemáme

lepšího experta na jaderné technologie než je paní Dana Drábová, takže hodnotit její názory a odpovědi je stejné jako     " nosit sovy do Athén ". Myslím jen, že její stanoviska a názory jsou stále málo zveřejňována, když o naší jaderné energetice se hovoří stále častěji a mnohdy nezasvěceně. Díky za článek !!!

J. Svoboda 10.7.2014 19:36

Re: Myslím, že nemáme

O.k mám stejný názor.