Další zajímaví klienti Babákových auditorů: Setuza a Via Chem

Firmu Bene Factum, díky níž plánuje poslanec „Véček“ zbohatnout, si loni za auditora zvolil i Spolek pro chemickou a hutní výrobu.

Lukáš Novotný 28.4.2011

Auditorskou firmu Bene Factum, díky níž plánuje pohádkově zbohatnout poslanec Věcí veřejných Michal Babák, si loni za svého nového auditora zvolil ústecký kolos Spolek pro chemickou a hutní výrobu i bývalý gigant Setuza. Píše to čtvrteční Mladá fronta Dnes (MFD), podle níž se s největší pravděpodobností stala klientem Bene Factum i společnost Via Chem Group, která Spolek a dříve i Setuzu vlastnila.

Poslanec Babák nechtěl informace deníku komentovat. V pozadí konglomerátu Via Chem stojí dle MFD podnikatel odsouzený za podvody Petr Sisák s dobrými kontakty na severočeskou ODS.

Bene Factum zřejmě ví, do čeho jde. Jeden ze dvou oficiálních majitelů společnosti Miloš Havránek dříve působil v auditorské firmě HZ Praha, která pro Setuzu pracovala. Podle jednoho ze zaměstnanců HZ měl právě Havránek Setuzu na starosti a HZ dodnes považuje za nefér, že jí přetáhl klienty.

Již dříve vyšlo najevo, že Bene Factum a s ní spřízněná HZ v minulých letech kontrolovaly účetnictví ČSSD a ODS.

Související články: