Diskuse k článku

Dálnici ze sedmdesátých let 20. století musíme znovu postavit

„Probíhá novelizace zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury s cílem zrychlit povolování. Návrh chceme dát co nejrychleji do vlády, aby jej pak poslala do sněmovny,“ říká v rozhovoru ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
povinnost mobilu

schopného napojení na internet a aplikací už se z Prahy, zdá se, rozšiřuje. V Praze musíme mít chytrý mobil, pokud chceme zaparkovat mimo okolí bydliště. Když ho nemáme, smůla. Teď se to tedy přesune i na dálnice? Bez chytrého mobilu jeď okreskama, lůzo? Zajímavé je, že o tento typ diskriminace se nikdo nezajímá...

Elektronickou známku půjde koupit mnoha jinými způsoby než z mobilu.

Chtěl bych upozornit ještě na jeden problém.

Kde chce pan ministr vzít peníze na budování dálnic, když raketově rostou výdaje státu na důchodový systém a zdravotnictví? Letos sociální + zdravotní výdaje pohltí téměř 1000 miliard korun (1 bilion Kč). V příštím roce, díky zvyšování důchodů namísto provedení důchodové reformy (která by dala do pořádku vadnou účetní metodiku používanou MPSV ČR při správě I. důchodového pilíře), uvedené výdaje překročí 1 bilion korun. Mimo jiné se jedná o naprosto zbytečné zadlužování státu.

Dobré

Kvůli dálniční známce si pořídit mobil, který je dražší než známka. Ministr-genius

Zpoplatnění silnic 1. třídy

Zpoplatnění silnic 1. třídy. Nerozumím problému. Když sleduji kamióny přes GPS a v několikaminutových intervalech znám jejich polohu s přesností na několik metrů, tak ten kamión nemůže nikam uhnout, aby to systém nezaznamenal. Kdyby uhnul, pak nastupují příslušné sankce.

Nebo dotyční, kteří se toho obavají, neví jak funguje GPS? Nebo sledování polohy kamiónů není součástí výběru mýta? To druhé těžko, protože pak by to celé postrádalo smysl.

Pan ministr nerozpozná kdy se dálnice jen modernizuje

Pan ministr zatím nepozná rozdíl mezi stavbou nové dálnice a modernizací. Tak to je teda odborník k pohledání.

Re: Pan ministr nerozpozná kdy se dálnice jen modernizuje

Myslíte, že když se odstraní těleso dálnice až na podloží a vybuduje se úplně nové těleso, tak je to jenom modernizace? Myslím, že pan ministr přesně ví, co říká.