Ďábel nosí Pradu a biskupové Armaniho

Nový hábit biskupa Domenika Mogavera prý zaujal zejména farníky ženského pohlaví.

Kvalitní látka, výšivka, ale hlavně, accessorize, accessorize, accessorize ... foto: © Franco Lanino,EPAČeská pozice

Kvalitní látka, výšivka, ale hlavně, accessorize, accessorize, accessorize ...

Biskup Mogavero prý nehodlá z chrámové lodě udělat přehlídkové moloAž donedávna se zdálo, že na italské návrháře má exkluzivitu ďábel. Teď se však ukázalo, že vytříbený vkus má i opačná strana. Sicilský biskup Domenico Mogavero si totiž svůj nový kněžský háv objednal u Giorgia Armaniho. V novém rouchu tak prý mezi věřícími na italském ostrově Pantelleria rozpoutal při pondělní mši velký údiv.

Hábit ze zeleného hedvábí, zdobený nejrůznějšími výšivkami mušlí, mořských hvězdic a symboly reprezentujícími víno a pšenici podle Mogavera zaujal především farníky ženského pohlaví. Zároveň však biskup upozornil novináře, že rozhodně nehodlá z chrámové lodě udělat přehlídkové molo.

„Smyslem mé iniciativy není tahat do kostela značky, anebo se nějak zapojovat do světa módy. Spíš se snažím ctít boha něčím opravdu hezkým,“ podotkl čtyřiašedesátiletý Mogavero, který kněžské hávy věnoval nově otevřenému kostelu na vulkanickém ostrůvku, kde své prázdniny posledních 37 let tráví i Armani. Proslulý krejčí vedle zeleného ušil i bílé, červené a purpurové roucho.

„Jsou velmi vkusné a podtrhují slavnostní ráz celé události,“ liboval si sicilský biskup, jež je mezi kolegy považován za církevního volnomyšlenkáře. V poslední době se Mogavero dostal do tisku zejména v souvislosti s italským premiérem Silvio Berluconim, kterého, poté co vyšly najevo jeho sexuální choutky, vyzval k rezignaci. Zároveň biskup poprosil své spoluobčany o větší shovívavost s imigranty.

Jeho výlet do světa módy následuje spekulace o tom, že papež Benedikt XVI. má slabost pro červené botky domu Prada. To však vatikánský list L’Osservatore Romano okamžitě dementoval a uvedl, že jde o ruční práci italského řemeslníka. „Papeže neobléká Prada, ale Kristus,“ zněl tehdejší titulek – „A biskupy Armani,“ zní dnešní dodatek!