Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Jak diskutovat?

Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Redakce nemůže ovlivnit jejich obsah. Vyhrazuje si však právo je odstraňovat. Jejich délka může být maximálně 2000 znaků, delší budou zkráceny. Nepřijatelné jsou zejména urážky, vulgarismy, rasismus a neplacená reklama.


  • Příspěvků: 4
  • Poslední: 6.7.2016 16:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Morava ma dodnes pravo na svebytnost

O tu ji pripravili dva zlocinci. V roce 1949 zrusenim zemskeho zrizeni to byl Klement Gottwald a v roce 1998 Milos Zeman. Misto aby naplnil rezoluci federalniho parlamentu z roku 1990 o protipravnim zruseni zeme Moravskoslezke poplatnemu komunisticke totalite a slibu napravy okopiroval statni usporadani 14 kraju od Gottwalda. Rozhodl se setrvat v protipravnim stavu z roku 1949. Hanba mu!

Re: Morava ma dodnes pravo na svebytnost

Zapomínáte na Antonína Novotného, který při t.zv. ukončení lidově demokratického systému a jeho změně na socialistický, i naze republiky byl změněn z ČSR na ČSSR změnil hranice krajů tak, aby zmizely jakákoliv návaznost na zemské zřízení. A tak se například Moravská Třebová stala poprvé ve své staleté historii českým městem.

Re: Morava ma dodnes pravo na svebytnost

Dobry den pane Razi. Na Tondu c. 2 nezapominam a na jeho ustavni zmenu z roku 1960 taky ne. Nezminil jsem se o nem proto, ze od komunisty se nic jineho cekat nedalo. Zcela neco jineho byla byla studena sprcha a trpke zklamani od Zemana po sametove vlne nadseni kdy jsme na Morave verili, ze Cesi jsou schopni sebereflexe. Zeman nas presvedcil, z eto byla vira naivni hloupoucka. Bohuzel musim rict "Zlate cisar pan". Meli jsme mu zustat verni. Byl k Morave vzdycky ferovejsi nez Cesi.

Rostislav nejprve žádal v Římě,

ale byl odmítnut. Roubování čehokoliv na misi starou tisíc let bude vždy ovlivněno vzpomínkami autora. Dnes se roubovala křesťansko-pravoslavná rozluka ve spojení s událostmi 20. století... Bylo by vhodné pro nás, obyvatele Českých Zemí, vystoupit z ulity a dějiny Evropy přestat vidět jen optikou boje Západu a Východu o střední Evropu. Historicky se tu mlátili a paktovali všichni se všemi.