ČTÚ má nového šéfa - je jím Jaromír Novák

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba prosadil svého kandidáta do čela Českého telekomunikačního úřadu.

Novým šéfem Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) se stal Jaromír Novák. Bývalý šéf divize digitální ekonomiky ministerstva průmyslu a obchodu a člen rady ČTÚ ve funkci nahradí Pavla Dvořáka, jemuž v dubnu skončil mandát. Ministr průmyslu Martin Kuba už dříve uvedl, že Dvořákovi mandát neprodlouží, zejména kvůli neúspěšné aukci kmitočtů pro LTE. Dvořák však zůstane řadovým radním. 

Novákový cílem je mimo jiné právě dokončení zmíněné aukce. Dále uvedl, že chce transparentnější chod úřadu a lepší ochranu spotřebitelů.

Novák vystudoval právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultu informačního managementu na Univerzitě Hradec Králové. V roce 2005 přišel na ministerstvo informatiky do odboru elektronických komunikací a následně po zrušení tohoto ministerstva přešel na ministerstvo průmyslu a obchodu na post ředitele odboru elektronických komunikací. Poté se stal ředitelem sekce digitální ekonomiky. Od roku 2012 je členem Rady ČTÚ.

O vývoji jmenování nového šéfa ČTÚ jsme informovali mimo jiné v článku: Nečas otálí se jmenováním předsedy ČTÚ. Dělá to jen kvůli Kubovi?

Autor

Jiří Táborský

Jiří Táborský | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Další autorovy články